Depremzede Yağmur’a ‘üzülme’ notuyla örgü bebek

İskenderun'da yaşayan depremzede Dostum ailesine verilen yardım kolisinin içinden üzerinde, "Sakın korkma, üzülme, bununla uyu ama hiçbir şeyi hatırlama, bu sana hediyem olsun. Buğlem" yazılı notla örgü bebek çıktı. Örgü bebeğe "Buğlem" adını veren Dostum çiftinin 8 yaşındaki kızı Yağmur, bir an olsun elinden bırakmadığı oyuncağıyla yaşadıklarını unutmaya çalışıyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay’ın İskenderun ilçesinden ailesiyle Samsun’a gelen depremzede 8 yaşındaki Yağmur Dostum, kendilerine verilen kolide bulunan ve üzerinde not yazan örgü bebeği bir an olsun yanından ayırmıyor.

İskenderun’un Derebahçe Mahallesi’nde yaşayan Kerim ve Safinaz Dostum çiftinin evinde depremler nedeniyle çatlaklar oluştu. Depremzede Dostum çifti, kızları 8 yaşındaki Yağmur ile 20 gün çadırda yaşadı.

Bir hayırseverin gönderdiği ve Dostum ailesine verilen yardım kolisinin içinden, üzerinde “Sakın korkma, üzülme, bununla uyu ama hiçbir şeyi hatırlama, bu sana hediyem olsun. Buğlem” yazılı notla örgü bebek çıktı.

Depremzede

Dostum ailesi, daha sonra Samsun’a gelerek Gençlik ve Spor Bakanlığına ait Münevver Ayaşlı Kız Yurdu’na yerleştirildi.

Örgü bebeğe “Buğlem” adını veren Yağmur, oyuncağını bir an olsun elinden bırakmıyor. Örgü bebeğiyle oynayan Yağmur, depremde yaşadıklarını unutmaya çalışıyor.

“Çok aramak istedim ama telefon numarası yoktu”

Safinaz Dostum, örgü bebeğin depremzedelere gelen yardım kolisinden çıktığını, üzerinde not bulunduğunu söyledi.

Depremzede
Depremzede Dostum ailesine verilen yardım kolisinin içinden, üzerinde, “Sakın korkma, üzülme, bununla uyu ama hiçbir şeyi hatırlama, bu sana hediyem olsun. Buğlem” yazılı notla örgü bebek çıktı

Çok değişik ve anlamlı bir duygu yaşadıklarını belirten Dostum, “Yani bunu yaşamak da güzel bir şey. Kızım elinden düşürmüyor, çok seviyor. O günden bugüne kadar yanında taşıyor. Buğlem’e çok teşekkür ediyoruz. Çok aramak istedim ama telefon numarası yoktu, arayamadım. Soy ismi de yoktu. Buğlem, isim olarak bize hatıra kaldı. Yağmur onu çok seviyor” dedi.

Depremzede aileden Samsunlulara teşekkür

İskenderun’da evlerinin duvarlarında çatlaklar bulunduğunu dile getiren Dostum, “Hatay aşırı derecede sallanıyor. 20 gün çadır hayatı yaşadık. Çadırda yaşamak sıkıntı zaten. Öyle de olunca Samsun’a gelmeye karar verdik. Samsun’da herkes bize sahip çıktı. Tüm insanların bize destek olduğunu görünce duygulanmamak elde değil” diye konuştu.

Yağmur Dostum da kendilerine verilen oyuncakların içinde bebeği bulduğunu anlatarak, “Buğlem diye bir abla not yazmış. Çok sevindim” ifadesini kullandı.

Depremzede Yağmur’a ‘üzülme’ notuyla örgü bebek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!