Depremzede çocuklar için pelüş oyuncak hazırlıyorlar

Meksikalı ekibin köpeği "Proteo"dan esinlenerek depremzede çocuklar için pelüş oyuncak hazırlıyorlar.

Depremzede
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından Adıyaman’da görev alan Meksika arama kurtarma ekibinin geçirdiği rahatsızlık sonucu ölen köpeği ‘Proteo’dan esinlenen Samsun Olgunlaşma Enstitüsündeki usta öğreticiler, depremzede çocuklar için pelüş oyuncaklar hazırlıyor.

Depremzede

Samsun Olgunlaşma Enstitüsü, depremzede çocukların yüzünü güldürebilmek için oyuncak kitleri hazırlamaya karar verdi.

Enstitüdeki usta öğreticiler, Adıyaman’a gelen ve üç kişinin enkazdan kurtarılmasına yardımcı olan Meksika arama kurtarma ekibinin köpeği Proteo’dan esinlenerek pelüş oyuncaklar dikmeye başladı.

Depremzede

Samsun Olgunlaşma Enstitüsündeki usta öğreticiler tarafından hazırlanan oyuncaklar, depremzede çocuklara dağıtılmak üzere Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine gönderilecek.

Polar kumaştan kesimi yapılan oyuncak köpekler, tek tek içi pamukla doldurularak Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesindeki depremzede çocuklara dağıtılmak üzere poşetleniyor.

“Çocukların yalnız olmadıklarını hissettirmek istedik”

Samsun Olgunlaşma Enstitüsü Müdür Yardımcısı Esma Hatip, Enstitü çalışanları olarak depremzede çocuklar için oyuncak kitleri hazırladıklarını söyledi.

Pelüş oyuncak

Çocukların gülmesiyle hayatın daha hızlı normale dönmeye başlayacağına inandıklarını ifade eden Hatip, “Çocukların tebessüm etmesi, korkularından uzaklaşmasına yardımcı olmak için bu oyuncak kitleri ile onların yalnız olmadığını kendilerine hissettirmek istedik” dedi.

thumbnail
İlişkili Haber
Depremzede İletişim Hattı’na 5 bin başvuru

Depremlerde çok sayıda arama kurtarma köpeğinin görev aldığını hatırlatan Hatip, Proteo’nun arama kurtarma köpeklerinin simgesi haline geldiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

Enstitü Müdür Yardımcısı Esma Hatip, “Yaşadığımız bu zor günlerde sevimli dostlarımızın kahramanlıklarına, karşılıksız sevgilerine tanıklık ettik. Dolgu oyuncaklarla bu karşılıksız sevgiyi çocuklarımıza aşılamayı hedefledik” dedi.

Depremzede çocuklar için

“Yaşadığımız bu zor günlerde sevimli dostlarımızın kahramanlıklarına, karşılıksız sevgilerine tanıklık ettik. Dolgu oyuncaklarla bu karşılıksız sevgiyi çocuklarımıza aşılamayı hedefledik. Ülkemize gelen Meksikalı arama kurtarma ekibinin bir parçası olan Proteo da geçirdiği hastalık sonucu ülkemizde hayatını kaybetti. Bu can dostumuzu çocuklarımıza hatırlatabilmek için oyuncak köpek kitleri hazırlandı. Kitlerin içinde oyuncak bez bebekler ve örgü oyuncak toplar da bulunacak.”

Depremzede

Hazırlanan oyuncak kitlerinin Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine gönderileceğini kaydeden Hatip, burada depremzede çocuklara dağıtılacağını sözlerine ekledi.

Depremzede çocuklar için pelüş oyuncak hazırlıyorlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!