Depremzede çocuklar için kütüphanede etkinlik

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından aileleriyle Samsun'a gelen depremzede çocuklar için Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Merkez Kütüphanesi'nde etkinlik düzenlendi.

Kütüphane
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

OMÜ’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye’de 27 Mart – 2 Nisan arasında kutlanan Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında OMÜ Kurupelit yerleşkesindeki KYK yurtlarında kalan aileler ve çocukları için çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

Kütüphane

Kütüphane İyileştirir” temasıyla kutlanan haftada, çocuklarla yakından ilgilenip onlarla kitapları inceleyen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selim Eren, deprem korkusunun yarattığı stresle mücadelede zorlanan çocuklar için hazırlanan bu programın çok değerli ve anlamlı olduğunu belirtti.

Kütüphane

Çocuk Bölümü’nde hikaye okuma, oyun oynama, grup çalışması ve hediye takdiminin ardından Seminer Salonu’nda çizgi film gösterimiyle devam etti. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selim Eren, etkinlikte, özel haftanın ilk günlerini depremzede çocuklara destek olmak amacıyla kutladıklarını söyledi.

Kütüphane

Kütüphane yönetimine teşekkür

Çocuklarda deprem korkusunun unutturulması için çeşitli sosyal etkinlikler düzenlendiğini aktaran Eren, “Yönetimimizin hazırladığı bu etkinlik çok anlamlı ve önemli. Depremzede ailelerin ve çocukların burada yaşadıkları olumsuzlukları unutmaları bir nebze de olsa moral bulmaları bizler için çok önemli. Yaraları sarmak, insani ve vicdani bir sorumluluktur. Bu kapsamda herkes üzerine düşeni yerine getirmelidir” ifadelerini kullandı.

Kütüphane

Depremzede çocuklar için kütüphanede etkinlik

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!