Cumhurbaşkanı Erdoğan : Türkiye Yüzyılını beraber kuracağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "20 yıldır asırlık sorunları çözmekle kalmadık, gelişmiş ülkelerin bile gıptayla baktığı ve örnek aldığı bir hizmet altyapısı kurduk" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Vesayetçilerden darbecilere, teröristlerden ekonomik tetikçilere kadar her çeşidinden tehdide karşı milletimiz ve devletimizin bekasını savunduk” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Her krizde kendi gücümüze dayanarak, yeni fırsatları değerlendirme potansiyelimizi biraz daha ileriye taşıdık.

Türkiye Yüzyılı’na işte böyle bir iklimde giriyoruz. Bunun adı Türkiye Yüzyılı, bunu beraber kuracağız” ifaelerini kullandı.

Samsun’a kazandırdıkları hizmetleri saymakla bitiremediklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan : 2023’te de aramıza kimseyi sokmayalım

“Doğu ve Batı Karadeniz ile İç Anadolu’nun kesişim noktası Samsun’u, sahip olduğu potansiyeli en üst düzeyde kullanabilmesi için samimiyetle desteklemeye devam edeceğiz.

Samsun’un da bu destekleri en iyi şekilde değerlendirerek sanayiden tarıma her alanda ülkemizin lokomotif şehirlerinden olacağına inanıyorum.

2023’te bu lokomotif, vagonları çekmeye hazır mı?

Bugüne kadar yaptığımız yatırımlarla şehrimizi her alanda nasıl büyüttük, geliştirdiysek inşallah bundan sonra da her beklentinizi, her talebinizi, her hayalinizi biz gerçeğe dönüştüreceğiz.

Yeter ki biz birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sıkı sıkıya sahip çıkalım.

Yeter ki son 20 yıldır olduğu gibi 2023’te de aramıza kimseyi sokmayalım.

Bugüne kadar girdiğimiz her mücadelede yanımızda olan Samsun’un 2023 tercihini en güçlü şekilde bizden yana kullanacağından şüphe duymuyorum.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan

“Yeri geldi sinsi oyunlarla asırlık yurtlarımızı bizden kopardılar” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

“Yeri geldi kayıplarımızın acısıyla bizi iki büklüm ettiler. Yeri geldi mezhep, yeri geldi köken farklılıkları üzerinden birbirimize düşürdüler.

Yeri geldi içimizdeki tetikçilerini üzerimize saldılar. Yeri geldi terör örgütleri üzerinden terbiye edilmeye çalışıldık. Ama biz bunların hiçbirini yutmadık.

Gabar’da, Cudi’de, Tendürek’te, Bestler Dereler’de bunları çökerttik mi?

Ne demiştim hatırlayın, ‘Bunların inlerine gireceğiz, inlerine.’ Girdik.

Şimdi parlamentomuzda bu terör örgütünün uzantıları var. Bu uzantıları da 2023’te hep birlikte temizlemeye hazır mıyız?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan

 “Altılı masayı hep birlikte çökerteceğinize inanıyorum”

Seçimlerde çok çalışacaklarını, kapı kapı dolaşacaklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah 2023’te artık parlamentomuz gerçek sahipleriyle ihya olacak, inşa olacak.

Bu altılı masayı, bunları hep birlikte çökerteceğinize inanıyorum.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’de yaşanan her acının hem insani hem ekonomik maliyeti olduğunu dile getirerek, şunları anlattı:

“Aşağı yukarı aynı şartlarda kalkınma yarışına başladığımız kimi ülkeler alıp başını giderken biz geri kalmışlığa yıllarca mahkum edildik.

Hükümete geldiğimizde tüm bu faturaların ağır yükü altında, beli bükülmüş bir Türkiye vardı.

Ülkeyi yönetme sorumluluğunu alınca Allah’ın yardımı ve milletimizin desteğiyle kolları sıvayıp hemen işe giriştik.

Bir yandan tarihimizin en büyük demokrasi ve kalkınma hamlesini başlatırken diğer yandan üzerimizde asırlardır uygulanan senaryoları birer birer yırtıp çöpe attık.

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Türkiye’yi 81 vilayeti ve 85 milyon vatandaşıyla eğitimden sağlığa, güvenlikten adalete, ulaştırmadan enerjiye, şehircilikten spora, her alanda dünyanın birinci ligine çıkartacak eser ve hizmetlere kavuşturduk.

Hamdolsun 20 yıldır asırlık sorunları çözmekle kalmadık, gelişmiş ülkelerin bile gıptayla baktığı ve örnek aldığı bir hizmet altyapısı kurduk. Şimdi ne diyorlar?

‘Türkiye gerçekten farklı bir ülke. Türkiye artık emir alan değil, emir veren bir ülke.’ Yaşanan her küresel kriz, ülkemizin sahip olduğu gücün daha iyi anlaşılmasına vesile oluyor.”

Kovid-19 salgını sürecinde Türkiye’nin sağlık sisteminin gücünün görüldüğünü belirten Erdoğan, şu değerlendirmede bulundu:

“Dünyanın dört bir yanına ürettiğimiz aşıları, ilaçları gönderdik. Niye? Çünkü biz veren eldik. Ve ne dedik? ‘Veren el, alan elden hayırlıdır.’

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Küresel emtia ve tedarik krizinde üretim altyapımızın gücünü gördük. Ekonomide küçülmenin konuşulduğu bir dönemde istihdam kapasitemizin gücünü gördük.

Enerji krizinde imkanlarımızı en üst seviyede harekete geçirmek için yaptığımız yatırımların gücünü gördük. Velhasıl her krizde, kendi gücümüze dayanarak,

yeni fırsatları değerlendirme potansiyelimizi biraz daha ileriye taşıdık. Türkiye Yüzyılı’na işte böyle bir iklimde giriyoruz. Bunun adı Türkiye Yüzyılı, bunu beraber kuracağız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan : Türkiye Yüzyılını beraber kuracağız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!