Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST Samsun’da konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun’da düzenlenen TEKNOFEST etkinliğine katıldı. Burada bir konuşma yaparak Yunanistan’ı uyardı: İzmir’i unutma. Bir gece ansızın gelebiliriz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Samsun-Çarşamba Havalimanı’nda düzenlenen TEKNOFEST Karadeniz’e katıldı. 5 günde 670 bin kişinin ziyaret ettiğini TEKNOFEST’te konuşan Erdoğan şunları söyledi:

“TEKNOFEST Karadeniz ülkemizin 81 vilayetinden 107 ayrı ülkeden katılan 154 takım bünyesindeki 600 bin gencin 40 ayrı dalga yarıştığı şölene dönüştü.

Bazıları gençlerimizi harflerle kuşaklara ayırıp umutsuzluk oluşturmaya çalışırken asıl gerçek işte burada karşımızda duruyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Biz insanımıza güvendik

Türkiye’nin gerçeği de ihtiyacı da TEKNOFEST kuşağıdır. Bu gençlik bir asır önce Çanakkale’de 7 düveli dize getirmişti. Bir asır önce milli mücadeleyi zafere ulaştırıp, düşmanı denize dökmüştü.

Bu gençlik 20 yıldır verdiğimiz her mücadelede bizim de yanımızda yer almış, en büyük güç ve moral kaynağımız olmuştur. Bu gençliğin sadece 15 Temmuz Gecesi yazdığı destan bile başlı başına efsanedir, bir başarıdır.

Bu gençliği burada TEKNOFEST KARADENİZ’de görüyorum. Biz gençlerimize güveniyorduk. Birileri ise hep yaptıkları gibi gençlerimizi küçümseyerek bozgunculuk peşindeydi. Zaman bizim haklı olduğumuzu göstermiştir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Dün Nuri Demirarap, Vecihi HÜRKUŞ’a yaptıkları eziyetleri bugünkü gençlerimize yapmak istediklerine izin vermedik, vermeyeceğiz. Biz insanımıza güvendik, insanımıza dayandık. İnsanımıza yol açtık, imkan verdik.

Hamdolsun sonuçta dünyanın hayranlıkla izlediği bir yere geldik. Özellikle Özdemir Bayraktar çocuklarıyla birlikte adımı attı. Bayraktar İHA’ları üretmeye başladılar. Hamdolsun bugün sadece SİHA’lar dünyanın 30’dan fazla ülkesinde ülkemizi gururla teslim ediyor.

KIZILELMA İnsansız Savaş Uçağımız dünyada harp tarihinde oyun değiştirici bir hamle olarak görülmektedir. Özellikle dünyanın her yerinde teknolojik atılımların öncüsü savunma sanayiidir. Yüzde 80 yerli ve milli savunma sanayiine sahibiz.”

TEKNOFEST

Yunanistan’a da cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle devam etti:

“Bu FETÖ değil mi başörtüsü teferruattır diyen. Şimdi nerede Pensilvanya’da. Kimin beslemesi ABD’nin. Şu anda ABD, Yunanistan’a silahları gönderiyor mu?

Oradan S300’lerle bizi tehdide kalkışıyor mu? Ey Yunan tarihe bak. Çok daha fazla ileri gidersen, bunun bedeli ağır olur ağır. Yunanistan’a tek cümlemiz var. İzmir’i unutma. Aynı Türkiye şimdi kimi alanlarda dünyanın gelişmiş ülkelerinin üzerine çıkan başarılarla kendini ispat ettiriyor.

Vakti saati geldiğinde gereğini yaparız. Bir gece ansızın gelebiliriz. Dün ülkemizin ayağına prangalar takarak ilerlemesini engelleyenlerin bir yerleri fırsat kollayarak beklediğinden emin olun. İnşallah bunlara fırsat vermeyeceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Özdemir Bayraktar’ın ruhuna Fatiha okudu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST Samsun’da konuştu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!