Çölyak hastalarına Canik Belediyesi’nden “Hayati” destek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çölyak hastalarına hayati destek sağlayan Canik Belediyesi; Samsun’da bir ilke daha imza attı.

Ramazan ayında sosyal yardım hizmetlerini yoğun şekilde sürdüren Canik Belediyesi; ilçedeki Çölyak Hastası ihtiyaç sahibi vatandaşlara “glütensiz gıda” yardımında bulunuyor.

Canik Belediyesi; özellikle ilçedeki “Çölyak” hastası ihtiyaç sahibi vatandaşlara özel “glütensiz gıda” kolisi yardımında bulunuyor.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı; hastalığının glütene karşı ölümcül derecede alerjik reaksiyonlar vermesine sebep olduğunu dile getirdi. Ayrıca ihtiyaç sahibi hastalara özel gıda desteği sağlamaya devam edeceklerini söyledi.

Çölyak hastaları için glüten içermeyen özel gıdalar

Çölyak hastalarının her ürünü tüketemediğini söyleyen Başkan İbrahim Sandıkçı; “Canik Belediyesi olarak gıda kolisi yardımımız her zaman oluyordu. Ramazan ayında bu yardımlarımız yoğun bir şekilde devam ediyor.

Çölyak
Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, her vatandaşın yanında olduklarını dile getirdi.

Bununla birlikte ilçemizdeki çölyak hastası ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı unutmadık. Onlar için özel gıda kolileri hazırladık. Bu hastaların her ürünü tüketemediğinden glüten içermeyen özel ürünlerden oluşan bu gıda kolilerini bu hastalarımız için temin ederek onlara ulaştırıyoruz.

Bu anlamda sürekli fikir alışverişinde bulunduğumuz Samsun Çölyak ve Glütensiz Beslenme Derneği’ne çok teşekkür ediyorum. Dernek yetkililerinin değerli görüşleri bu kampanyamız için atacağımız adımlarda büyük önem taşıyor” dedi.

Bize başvuru yapabilirler

Çölyak hastalığının insanların yaşam kalitesini çok olumsuz etkilediğini dile getiren Başkan Sandıkçı; onlar için hazırlanan gıda kolilerinin piyasada bulunmayan özel ürünlerden oluştuğunu söyledi.

Başkan İbrahim Sandıkçı, “İlçemizde ihtiyaç sahibi hastalarımız belediyemize başvuru yaparak onlar için hazırladığımız gıda kolilerinden temin edebilirler. Bunun için Belediyemizin Sosyal Yardım birimine başvurmaları ya da telefonla ulaşmaları gerekmektedir” dedi.

Çölyak

Sosyal yardım hizmetleri aralıksız sürüyor

İlçedeki sosyal yardım hizmetlerini yıl içinde aralıksız sürdüren Canik Belediyesi; Ramazan ayında da bu hizmetlerine yoğun şekilde devam ediyor. Ramazan’ın kardeşlik ve dayanışma ayı olduğunu söyleyen Başkan İbrahim Sandıkçı; “Özellikle idareciler olarak bizler görevli olduğumuz hizmet sınırları içindeki tüm vatandaşlarımızı gözetmekle sorumluyuz. Onlara maddi manevi her türlü desteği sağlamakla görevliyiz.

Özellikle Ramazan ayının getirdiği bereket ve manevi güçle ilçemizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yardımına koşmaya hız verdik. Bu yardımların sürdürülebilir olması adına Sosyal Yardım birimi ekiplerimizle geceli gündüzlü çalışmalarımızı yürütüyoruz” diye konuştu.

Çölyak hastalığı, ince bağırsağın besin emilimi özelliğini kaybetmesi sonucu vücudun glüten içeren gıda maddelerine gösterdiği alerjik reaksiyon olarak tanımlanıyor.

Bu yüzden glüten içermeyen gıdaların tüketimi çölyak hastaları için hayati önem taşıyor.

Çölyak hastalarına Canik Belediyesi’nden “Hayati” destek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!