Çocuklar için kuş evleri yapıyor

Samsun'da yaşayan 74 yaşındaki emekli Erol Liva, "Ticari amacım yok. Bu bana inanılmaz derecede heyecan veriyor. Onların sevgisi, ilgisi beni son derece mutlu ediyor" dedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’un Atakum ilçesinde yaşayan 74 yaşındaki Erol Liva, doğaya ve kuşlara ilgilerini artırmak amacıyla yaptığı kuş evlerini çocuklara hediye ediyor.

Bir kamu kurumundan 26 yıl önce emekli olan Liva, vaktini değerlendirmek amacıyla yaşadığı sitenin bodrum katında kendisine atölye oluşturdu.

Burada atık ahşap ve odunları kullanarak kuş evleri tasarlayan Liva, sanat lisesi ağaç işleri bölümü mezunu olduğunu, bu nedenle ağaçlara ve ahşaba ilgisinin lise yıllarına dayandığını söyledi.

Kuş evleri

Kuş evleri yapmaya merak sardı

Çalıştığı dönemde de boş zamanlarında ahşaptan maket yaptığını belirten Liva, emekliliğinin ardından bütün zamanını bu işlerle geçirdiğini anlattı.

Kuş evleri

Zaman içinde kuş evi yapmaya merak sardığını dile getiren Liva, “İnternetten kuş evlerini gördüm. İçimde bu konuda coşku oluştu, bunları yapmaya başladım. Atık ağaçları, ağaç kabuklarını topladım. Eş dost da bu işle uğraştığım için atık ahşapları bana getiriyor. Bunlarla da faydam olsun diye çocuklara, okullara destek vermeye çalışıyorum” diye konuştu.

Kuş evleri

Liva, yaptığı kuş evi modellerini monte edilmemiş olarak çocuklara hediye ettiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Çocuklara kuş evlerini sevdirmek, doğaya sevmeleri adına yardımcı olmaktan mutluluk duyuyorum. Ticari amacım yok. Bu bana inanılmaz derecede heyecan veriyor. Onların sevgisi, ilgisi beni son derece mutlu ediyor. Bu da bana motivasyon sağlıyor, yaşama sevincimi artırıyor.”

Kuş evleri

Her gün kahvaltı yaptıktan sonra atölyesinde çalışmaya başladığını, akşam saatlerine kadar burada zaman geçirdiğini aktaran Liva, bunları çocukların yanı sıra isteyenlere de hediye ettiğini sözlerine ekledi.

Çocuklar için kuş evleri yapıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!