Çiğdem Karaaslan : TEKNOFEST’e hazırız

Çiğdem Karaaslan
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çiğdem Karaaslan, 30 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında Samsun Çarşamba Uluslararası Havalimanı’nda düzenlenecek TEKNOFEST’e şehir olarak hazır olduklarını söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, TEKNOFEST öncesi açıklama yaptı. Karaaslan, yarışmaların başladığı günden bu yana Karadeniz bölgesinin farklı şehirlerinde Teknofest heyecanı yaşandığını söyledi.

Ayrıca bu yıl beşincisi düzenlenecek festival kapsamında teknolojiye gönül veren gençleri Samsun’da ağırlamak için gün saydıklarını belirtti.

Çiğdem Karaaslan şunları söyledi:

Milli Teknoloji Hamlesi’nin nişanesi olan ve her sene yüz binlerce ziyaretçinin katılımıyla bir teknoloji şöleni sunuyor. TEKNOFEST’in  düzenlenmesi vesilesiyle Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile T3 Vakfı’na, tüm paydaş kurum ve kuruluşlara teşekkür ederim. Dünya çapında ses getiren bu organizasyona Samsun olarak en güzel şekilde ev sahipliği yapacağız.

TEKNOFEST

Samsun Valiliğimizin, Büyükşehir Belediyemizin, ilçe belediyelerimizin, kamu kurum ve kuruluşlarının, üniversitelerimizin, sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla sürecin en başından beri organizasyon hazırlıkları büyük bir titizlikle gerçekleştirilmiştir.

Ulaşımdan konaklamaya, otopark alanlarından ring seferlerine kadar tüm detaylar en ince ayrıntısına kadar planlanmıştır.

Tüm paydaşların katkılarıyla hummalı bir çalışma yürütülmüştür.

Özellikle yarışma ve aktivitelerin yapılacağı alanların hazırlıklar çok önemli. Bunun yanı sıra TEKNOFEST Samsun kapsamında ilimize kazandırdığımız Bilim Merkezleri, Keşif Kampüsleri, Deneyap Atölyeleri, sosyal donatı alanları uzun vadeli yatırımlar olarak Samsun’da gençlerimize hizmet verecektir.

Samsun olarak bu organizasyona en güzel şekilde ev sahipliği yapacağımıza, tüm hemşehrilerimizin katkılarıyla Teknofest’ten herkesin unutulmaz anılarla ayrılacağına inancım tamdır.”

Çiğdem Karaaslan

Cumhurbaşkanımızı ağırlayacağız

TEKNOFEST’e yoğun bir katılım beklediklerini belirten Karaaslan şöyle devam etti:

“TEKNOFEST’in başlangıç günü olan 30 Ağustos’ta Zafer Bayramı coşkusunu gençlerimizle birlikte gençlik şehri Samsun’umuzda yaşayacağız.

Bunun için heyecanlıyız. 3 Eylül Cumartesi günü, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı şehrimizde ağırlayacağız.

Heyecanımızı paylaşmak için tüm hemşehrilerimizi TEKNOFEST etkinliklerinin gerçekleştirileceği Çarşamba Havalimanı’na davet ediyorum.

Özellikle kırsal mahallelerden festivale katılmak isteyen çocuklarımızın ve gençlerimizin festivale katılımını sağlayacağız.

Gerek Valiliğimiz gerekse Belediyelerimiz tarafından tüm imkânları seferber etmiş durumdayız.

TEKNOFEST 7’den 70’e geniş katılımlı bir organizasyon olma özelliği taşıyor. Bu nedenle Samsun’da bilim ve teknoloji rüzgârı esecek.

Bu festival özellikle her sene büyüyerek yoluna devam ediyor. Doğal güzellikleriyle, zengin tarihiyle ve kültürel unsurlarıyla öne çıkan şehrimize kazandıracağı dinamizm ve hareketliliğin bereketini festival sonrasında da göreceğimize inanıyorum.”

Gençlerin gücüne güç katacaktır

Çiğdem Karaaslan, gençlerin gücüne ve yapabileceklerine sonuna kadar inandıklarını söyledi.

Karaaslan, “TEKNOFEST’e bireysel veya takım halinde yarışacak tüm gençlerimize şimdiden başarılar diliyorum. Vizyonlarını, emeklerini ve ürettikleri teknolojileri TEKNOFEST’te sergileyecek gençlerimizin gücü ile ülke olarak geleceğe daha güvenle bakıyoruz.

TEKNOFEST’in genç mucitleri ülkemizin yarınlarına yön verecek, 2053 ve 2071 Türkiye’sinin mimarları olacaktır” ifadelerini kullandı.

Çiğdem Karaaslan : TEKNOFEST’e hazırız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!