CHP’li Neslihan Hancıoğlu’dan YEDAŞ’a tepki

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, YEDAŞ'ın elektrik abonelikleri üzerinden Samsun’daki çiftçilere 'kaçak elektrik' cezası kestiğini belirterek tepki gösterdi.

Neslihan Hancıoğlu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

YEDAŞ’ın elektrik abonelikleri üzerinden Samsun’daki çiftçilere ‘kaçak elektrik’ cezası kestiğini belirten CHP’li Neslihan Hancıoğlu, “Çiftçimize yapılan bu zulüm derhal durdurulmalıdır” dedi.

Samsun’daki çiftçiler, tarım arazilerini sulamak için aldıkları elektrik aboneliklerini önceden birden fazla tarlasında kullanabiliyorken yapılan değişiklikle her tarla için ayrı elektrik saati bulundurma zorunluluğu getirildi. YEDAŞ’ın, bu koşulu yerine getirmeyen çiftçilere, ‘kaçak elektrik’ten tutanak tutup binlerce lira ceza kesmesi büyük tepki yarattı.

Neslihan Hancıoğlu
CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu. (Fotoğrafta)

Neslihan Hancıoğlu : Bu uygulama derhal durdurulsun

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, bu uygulananın Samsun ve ülke tarımına darbe vurmak olduğunu belirterek, uygulamaya derhal son verilmesini istedi. ‘Kaçak elektrik kullanımı’ söz konusu olmadığı halde bu kapsamda ceza kesilmesinin çiftçilere yapılmış büyük bir haksızlık olduğunun altını çizen Neslihan Hancıoğlu şunları söyledi:

“Çiftçimiz, kullandığı elektriğin parasını zaten ödüyor. Ortada, kaçak kullanım diye bir şey yok. Ancak dağıtım şirketi, sayaç satmak, abone sayısını arttırmak için bu yola tevessül ediyor. Çiftçimizin sırtına yeni ekonomik yükler yüklemeye çalışıyor.

Ülkemizdeki yanlış uygulamalarla zaten bitme noktasına getirilmiş olan tarıma,şimdi bir de elektrik dağıtım şirketlerinin bu akıldışı dayatmaları darbe vuruyor. Ülkemizde tarımsal üretimin devamlılığını sağlamak için, üreticimizin hakkını hukukunu korumak için bu yanlış tasarruftan bir an önce vaz geçilmelidir. Çiftçimize yapılan bu zulüm derhal durdurulmalıdır.”

Neslihan Hancıoğlu

Çiftçiler dilekçe verdi

Çalık Grubu’na bağlı Yeşilırmak Elektrik Dağıtım (YEDAŞ) Samsun Genel Müdürlüğü tarafından Samsun’un Alaçam, Bafra, Çarşamba, Terme, Tekkeköy ve diğer ilçelerinde tarımla uğraşan çiftçilere kaçak elektrik kullandıkları gerekçesiyle 10 bin liraya yakın elektrik bedeli faturalandırılması ve icra takibi başlattı. Uygulamaya tepki gösteren çiftçiler, YEDAŞ’a gelerek itiraz dilekçesi verdi.

CHP’li Neslihan Hancıoğlu’dan YEDAŞ’a tepki

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!