CHP’li Neslihan Hancıoğlu’dan cemiyete ziyaret

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti. Hancıoğlu, "Beni milletvekili seçip Meclis'e gönderdikleri, bana güvendikleri için Samsunlulara teşekkür ediyorum" dedi.

Neslihan Hancıoğlu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci Dönem Milletvekili Seçimleri’nde yeniden aday gösterilmeyen CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Hancıoğlu, yaptığı açıklamada, kendisine verdiği destekten dolayı teşekkür etti, “Halkımıza hizmet etmeyi bundan sonra da sürdüreceğiz” dedi.

Neslihan Hancıoğlu

Samsun için verdiği mücadele

Neslihan Hancıoğlu, 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Türkiye Spor Yazarları Derneği(TSYD) Samsun Şube Başkanı Avni Demir’in de yer aldığı ziyarette Cemiyet Başkanı Yusuf Ziya Çakır, “Değerli milletvekilimize nazik ziyaretleri için teşekkür ediyoruz. Ayrıca bir parlamento dönemi boyunca Samsunumuz için verdiği mücadele, gösterdiği çaba için de kendisine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Neslihan Hancıoğlu : Kimsenin kulu olmak istemiyoruz

Milletvekili Neslihan Hancıoğlu da, “Önümüzde çok ama çok önemli bir seçim var. Bu seçim sadece milletvekili ya da bir partinin seçimi değil, Türkiye’nin Cumhuriyet değerlerine sahip çıkarak ilerlemesinin seçimidir. Biz vatandaşız, kimsenin kulu olmak istemiyoruz, diyebileceğimiz bir ortama yeniden kavuşabilmenin seçimidir” dedi.

Neslihan Hancıoğlu

5 yıllık milletvekili döneminde Samsun’un hak etmediği yerde olduğunu sürekli söylediğini ifade eden Neslihan Hancıoğlu, “21 yıllık kesintisiz devam eden bir iktidarın milletvcekilleri, yaptırım gücü onların elindeydi çünkü, Samsun’da taş üstüne taş koymadılar. Gençlik merkezleri gibi göstermelik şeyler yapıldı, o kadar. Oysa Samsun hem turizmde, hem tarımda, ki 2 büyük ovamız var, hem sanayide çok şeyler yapabilirdi. Şimdi bakıyoruz, bütün kurumların bölge müdürleri başka illere taşırdı. Dışarıdan gelenler, Samsun’un, Atatürk’ün, kurtuluşun şehri diye geliyorlar, hayal kırıklığına uğruyorlar. Ne yazık ki Atatürk’ün şehrini turizmle bile tanıtamıyoruz” diye konuştu.

Neslihan Hancıoğlu

Neslihan Hancıoğlu, aday gösterilmemesiyle ilgili bir soruya da, “Evet, aday olmamı herkes bekliyordu. Biz şunu söyledik, bu seçimde herkes elini taşın altına koyacak. Vatandaşlar, milletvekilleri, siz basın mensupları, herkes. Millet İttifakı ile seçime giriyoruz. Hem Gelecek hem Saadet partilerinden 2 arkadaşımız listeye konuldu. Bu, parlamentoda daha çok sandalye ile temsil edilmek üzere yapıldı. Farklı partilerden 177 kişi parlamentoya milletvekili olarak girecek. Benim gibi bir çok arkadaş feragat etti. Biz artık sahada olacağız. İktidara geldiğimizde elbette bizim de farklı görevlerimiz olacak. Tabi ki ülkemiz için, Samsunumuz için çalışmaya devam edeceğiz” yanıtını verdi.

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu son olarak, “Samsun halkına teşekkür borçluyum. Bana destek verdikleri, bana güvenip beni Meclis’e yolladıkları için tüm Samsunlular’a teşekkür ediyorum. 79 yıl sonra Samsun’dan Meclis’e giren ilk kadın demokrat milletvekiliyim. Partime teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

CHP’li Neslihan Hancıoğlu’dan cemiyete ziyaret

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!