CHP’li Kemal Zeybek : Halkın umutları tükendi

Samsun'un Kavak İlçesi'nde pazar yerini ziyaret eden Kemal Zeybek, "Ne alıcılar ne satıcılar hayatlarından memnun. Hayat pahalılığı halkın umutlarını iyice tüketti" dedi

Kemal Zeybek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Kavak İlçesi’nde İstasyon bölgesinde pazar yerini ziyaret ederek alıcı ve satıcıların sorunlarını dinledi.

Alıcı alamıyor, satıcı satamıyor

Pazar yerinde dolaşan vatandaşların zorunlu ürünler dışında başka bir şeyler almadıklarını, satıcıların ise işlerinin iyi olmadığını dile getirdiklerini öne süren Kemal Zeybek, “Satıcılar ‘bunları satamazsam evimin ihtiyaçlarını alamam’ diye feryat ediyor. Pazar yerinde fiyatların yüksekliği nedeniyle alıcılar ürün almakta zorlanıyor” diye konuştu.

Kemal Zeybek

Üretim desteklenmeden tüketicinin korunamayacağını söyleyen Kemal Zeybek, “’20 yıldır ülkeyi yönetenler yönetme becerilerini yitirdiler, her işi kendi haline bıraktılar, insanlarımızı yoksullaştırdılar, şimdi yoksulluktan faydalanmaya çalışıyorlar. İnsanlarımız, üreterek, çalışarak yaşamlarını sürdürmek istiyor. Bizleri yardıma muhtaç eden anlayış utansın’ diyen vatandaşların sayıları her gün artmaktadı” dedi.

Kemal Zeybek

Kemal Zeybek : Esnaf siftah yapamıyor

CHP Samsun Milletvekili Zeybek, ayrıca şunları söyledi:

“Pazaryerleri umutsuz insanlarla dolu da, çarşılar farklı mı? Çarşılarda da yaprak kımıldamıyor. Vatandaşlarımız zorunlu temel ihtiyaç maddelerinin dışında başka bir şeye el uzatamıyor. Esnaf ve sanatkârlar da siftah yapmadan dükkânını kapamak zorunda kalıyorlar. Kahvelerde insanlar çay içmekten çekinirken, lokantaların boş olduğu gözlenmektedir. Ülkeyi bu yoksulluk sıkıntısından kurtaracak, üretim ekonomisi ile üretim desteklenecek, herkes çalışacak, aldığı ücretle rahat bir nefes alacaktır.”

CHP’li Kemal Zeybek : Halkın umutları tükendi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!