Celil Sağır ve Hakkı Yeşilyurt

Celil Sağır ve Hakkı Yeşilyurt Samsunspor’u değerlendirdi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Celil Sağır ve Hakkı Yeşilyurt kanaldaa youtube kanalında Ümraniyespor maçını yorumladı.

Celil Sağır ve Hakkı Yeşilyurt, Ümraniyespor maçının yanı sıra mor formayı, Ertuğrul Sağlam konusunu ve taraftarın neden maçlara gelmemesiyle ilgili de fikirlerini söyledi.

Özellikle Ertuğrul Sağlam konusunda çarpıcı açıklamalarda bulunan Celil Sağır şunları söyledi:

“Seversiniz sevmezsiniz ama Samsunspor’un değerlerine herkes saygı göstermeli. Bizleri sevmeyebilirsiniz, ancak bizim Samsunsporluluğumuzu sorgulayamazsınız. Ertuğrul Sağlam da Samsunspor’un bir değeridir. Sezon sonu bedelsiz Beşiktaş’a gidebilecekken astronomik rakama imza atıp, bu camiaya para kazandırmıştır. Futbolcuyken takımın kamp masraflarını karşılaşmıştır. Her zaman eli açık olmuştur.

Celil Sağır : Ertuğrul Sağlam bu takımın değeridir

İhtiyacı olan herkesin yanında olmuştur. Teknik direktörken de bu vefayı göstermiştir. Burada sorun başka. Ertuğrul hoca, takım çalıştırmayacağını kendisinin herhangi bir beklentisinin olmayacağını ifade etmiştir. Sadece yardımcılarına 3-5 aylık bir maaş verilmesini talep etmiştir. Ancak bu talep kabul görmeyince olay bu noktaya geldi. Ben diyalog kurulduğunda Ertuğrul Sağlam’ın gerekli adımı atacağına inanıyorum.”

Celil Sağır ve Hakkı Yeşilyurt
Celil Sağır ve Hakkı Yeşilyurt Futbol Konuşmaları programında gündemi değerlendirdi.

Futbol konuşmaları programının yorumcusu Hakkı Yeşilyurt ise taraftar konusuna değinerek şunları söyledi:

“Şu ayrıntıya herkesin çok dikkatli bir şekilde bakması lazım; maalesef camiamızda çok güçlü çok saygın koşulsuz Samsunspor’u seven çok sayıda ki insan yavaş yavaş Samsunspor’dan duygusal manada uzaklaşıyor. Bu çok tehlikeli bir gelişme. Özellikle bunun üzerine kafa yormak gerekir. Gerek tribünlerden gerek kulübün çeşitli kademelerinde görev yapmış, karşılıksız bu işe gönül vermiş insanlar; kulübün kullandığı kimi incitici kimi kırıcı dilden dolayı yavaş yavaş belki de içinde fırtınalar yaşayarak kulübümüzden uzaklaşıyor. Bu tehlikenin farkına varmısı gerekiyor herkesin.”

Taraftar konusuna da değinen eski futbolcu Celil ise, “Samsunspor her zaman tarihi değerleriyle, taraftarıyla büyük başarılar kazanmıştır. Bunlara sırtınızı dönmemeniz lazım. ‘Ben’ değil ‘Biz’ olabilirsek başarıyı yakalarız” ifadelerini kullandı.

Celil Sağır ve Hakkı Yeşilyurt Samsunspor’u değerlendirdi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!