Çarşamba OSB’de yüzde 82’lik ön tahsis

Çarşamba OSB
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çarşamba OSB’de yüzde 82’lik ön tahsis sağlandığını ifade eden Vali Doç.Dr. Zülkif Dağlı, 43 adet sanayi parselinden, 33 adetinin ön tahsisinin gerçekleştirildiğini belirtti.

Çarşamba OSB’de devam eden altyapı, yönetim binası ve firma inşaatlarının son durumu ile OSB içerisinde yapılması planlanan cami projesiyle ilgili toplantı yapıldı.

Toplantıya, Vali Zülkif Dağlı’nın başkanlığında, Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, Belediye Başkanı Halit Doğan, OSB yönetimi ve yatırımcı iş insanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Çarşamba OSB’de yatırım

Samsun Valisi Doç.Dr. Dağlı, yatırımcılar tarafından yoğun talep gören tüm OSB’lerde yükselecek fabrikalarla tam bir sanayi şehrine dönüştürmeyi, bu sayede de Samsun ve Türkiye ekonomisine önemli katkılar sağlamayı ve istihdam oranına büyük bir ivme kazandırmayı hedeflediklerini belirteti.

Çarşamba OSB
Samsun Valisi Doç.Dr.Zülkif Dağlı. (Fotoğrafta)

Vali Dağlı şunları söyledi:

“Çarşamba OSB’de bulunan toplam 526 bin metrekarelik sanayi parselinden 434 bin metrekarelik bölümünün ön tahsisi tamamlanmıştır.

43 adet sanayi parselinden, 33 adetinin ön tahsisi gerçekleşmiş olup alan bazında yüzde 82’lik bir tahsis sağlanmıştır.

Bugün itibarıyla Organize Sanayi Bölgemizde 9 yatırımcı firmamız inşaatına başlamış olup, altyapı inşaat işleri ise yüzde 45 seviyesinde tamamlanmış, 2023 Mayıs ayı sonunda altyapı işlerimizin bitirilmesi planlanmıştır.

OSB’ye yoğun şekilde gelen arsa tahsis ve yatırım taleplerini titiz bir şekilde değerlendirerek, Çarşamba ilçemize getireceği katkıyı en ince ayrıntısına kadar inceliyoruz.”

 

Çarşamba OSB’de yüzde 82’lik ön tahsis

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!