Canik Sinema Akademisi ile ücretsiz eğitim

Canik Sinema Akademisi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Canik Sinema Akademisi ile gençlere sinema alanında ücretsiz eğitim verildi.

Canik Belediyesi tarafından ilçede düzenlenen Canik Sinema Akademisi yoğun ilgi görüyor. Alanında uzman eğitmenler tarafından teorik ve uygulamalı şekilde verilen derslerde senaryo yazarlığı, yönetmenlik, kurgu-montaj başta olmak sinema alanında çeşitli konular ele alınıyor.

Canik

“Genç sinemacılar yetiştirmeyi hedefledik”

Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı akademi ile ilgili şunları söyledi:

“Burada eğitim alan gençlerin yerli ve milli eserler üreterek sinema alanına katkı sağlayacak. Eğitimlerle yerli sinemamızı güçlendirmeyi amaçlıyoruz.

Ayrıca sanatın bu dalında kendi kültürel değerlerimize uygun eserler üretecek genç sinemacılar yetiştirmeyi hedefledik.

Özellikle gençlerimiz aldıkları eğitimlerle sinema alanında profesyonelleşecek. Bununla birlikte yerli ve milli eserler üreterek bu alana katkı sağlayacaklar.”

Sinema

Gençler Canik’te Kendi Filmini Çekecek

Belediye Başkan Sandıkçı, “Gençlerimiz Sinema Akademisi’nde alacakları uygulama eğitimleri kapsamında ilçemizde kendi filmlerini çekecek.

Gençlerimiz ilçemizin doğal güzellikleri ve mekânlarında sinema alanında ilk tecrübelerini edinecekler” ifadelerini kullandı.

Sinemaya ilgi duyan gençler, kurslara katılarak alanında uzman eğitmenlerden ders alıyor. Ayrıca oldukça verimli geçen derslerde keyifli anlar da yaşanıyor. Özellikle gösterilen ilgi eğitmenleri de mutlu ediyor.

Canik Belediyesi, Samsun İnsan Hak ve Hürriyetler İnsani Yardım Derneği (İHH) ve Samsun İlim Yayma Cemiyeti iş birliğiyle düzenleniyor.

Sinema Akademisinin 16 Eylül tarihinde, Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’nın katılımıyla Sezai Karakoç Canik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek sertifika töreninin ardından tamamlanacağı bildirildi.

Canik Sinema Akademisi ile ücretsiz eğitim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!