Canik ilçesindeki Roman vatandaşlar için ‘Yeni Mahalle’

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Canik ilçesinde yaşayan Roman vatandaşlar için yeni bir mahalle kurulacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Mutlu olacağınız bir mahalle için de yer arayışındayız” dedi.

Canik ilçesindeki 200 Evler Mahallesi’nde yaşayan Roman vatandaşlara yeni yerleşim yeri yapılacak.

Canik
Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı da (solda) toplantıda yer aldı.

Millet Bahçesi’nde buluşma

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Canik ilçesi 200 Evler ve Yavuz Selim Mahallesi sakinleriyle Millet Bahçesi’nde buluştu. Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’nın da yer aldığı buluşmada Roman vatandaşların sorunları dinlendi.

İnsan nüfusu bakımından Samsun’un en yoğun ilçelerinden biri olan Canik, Roman vatandaşın da en yoğun olduğu bölgelerden biri. Mahalle muhtarları ve vatandaşların dertlerini dinleyen Başkan Demir, notlar alarak müjdeyi verdi.

Özellikle Roman vatandaşların yaşam koşullarının zorluğuna değinen Başkan Demir şunları söyledi:

Canik
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Roman vatandaşlarla buluştu.

Canik ilçesi büyüyor

“Roman vatandaşlarımızı kalben seviyoruz. Her bir yavrumuzun gelecek istikbali noktasında katkı sağlamak istiyoruz. Öncelikle yaşam koşullarınızı iyileştirmemiz lazım. İnsan nüfusu artıyor. Burada genişleme imkanı yok. 2 bin 640 insan nüfusu var. Bunun için de mülkiyet haklarınızla birlikte kalıcı ve altyapısıyla mükemmel büyük bir mahalle kurmayı hedefliyoruz.

Belediye yeni yer arayışı içerisinde

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, yer arayışı içerisinde olduklarını dile getirdi. “İstikbali daha parlak, ‘Ne olacağız’ kaygısı taşımayacağınız bir dokuya” uygun bir yer aradıklarını söylen Başkan Demir, “Kültür, örf ve adetlerini yaşatabileceğiniz, mutlu olacağınız bir mahalle için de yer arayışındayız. Öyle bir mahalle kuralım ki dünyaya örnek olsun” dedi.

Canik
Roman vatandaşlar sorunlarını dile getirdi.

Bakanlarla yakın temas

Başkan Demir, ayrıca Canik ilçesindeki sorun ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’la da görüştüklerini vurguladı.

“Yeni yerleşim yerlerinde altyapısı ve planlaması daha sağlam oluyor” diyerek şöyle devam etti:

“Yeni yeri birlikte değerlendireceğiz. Özellikle Yavuz Selim’deki Roman vatandaşlarımız mülkiyet sahibi. Ama onlar da rahat değil. Çünkü plansız bir yapılaşma söz konusu. Orada da kentsel dönüşüme ihtiyaç var. Süreç için biraz sabır istiyoruz. İsabetli bir yer seçip bir daha taşınmamanız noktasında hata yapmamamız lazım.”

Canik ilçesindeki Roman vatandaşlar için ‘Yeni Mahalle’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!