Canik ilçesinde İsrail zulmüne ‘dur’ denildi

Canik Belediyesi’nin destekleriyle ilçede düzenlenen sabah namazı buluşmasında İsrail’in Mescid-i Aksa’ya ve Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği saldırılar kınandı. Filistin halkına destek mesajları verildi.

İsrail'in Mescidi Aksa zulmü
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Canik Belediyesi’nin destekleriyle ilçede düzenlenen sabah namazı buluşmasında bir araya gelen yüzlerce vatandaş İsrail ‘in Ramazan ayında Gazze Şeridi’ne ve Mescid-i Aksa’ya yönelik gerçekleştirdiği saldırıları kınadı.

İsrail ordusunun Mescid-i Aksa’ya ve Filistinli vatandaşlara yönelik gerçekleştirdiği saldırıları en sert şekilde kınayarak tepki gösteren vatandaşlar Filistin halkı için destek çağrısında bulundu. Canik Belediyesi, Canik’ten ve çevre ilçelerden yüzlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleşen programda sahur yemeği ikramında bulundu.

İsrail'in Mescidi Aksa zulmü

İsrail’in sistematik saldırılar kabul edilemez

Programda vatandaşlarla birlikte sahur yapan Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, onlarla birlikte sohbet etti. Sabah namazının kılınmasının ardından devam eden programda açıklamalarda bulunan Başkan İbrahim Sandıkçı, Mescid-i Aksa’ya ve Filistinlivatandaşlara yönelik saldırılarını Müslümanlar için büyük öneme sahip olan Ramazan ayında bilinçli bir şekilde arttırarak sürdürdüğünü ifade etti.

Başkan İbrahim Sandıkçı, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya ve Filistinli vatandaşlara yönelik gerçekleştirdiği saldırıları sistematik bir şekilde yaptığını vurgulayarak bu saldırıların asla kabul edilemeyeceğinin altını çizdi.

İsrail'in Mescidi Aksa zulmü

Programda konuşma gerçekleştiren İFAM Kurucu Başkanı İhsan Şenocak ise İsrail’in gösterdiği saldırgan tutumu kınayarak Mescid-i Aksa ve Filistin halkı için destek mesajlarında bulundu.

Mescid-i Aksa için dua edildi

Canik Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen sabah namazı programda bir araya gelen yüzlerde vatandaş  Mescid-i Aksa ve Filistin halkı başta olmak üzere bölgede bulunan Müslüman ülkelere yönelik saldırılarını sert bir şekilde lanetledi. Vatandaşlar, İsrail tarafından yoğun saldırı altında olan Mescid-i Aksa ve Filistinli vatandaşlar için dua etti.

İsrail'in Mescidi Aksa zulmü

Canik Merkez Camii’nde gerçekleşen programa Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, AK Parti Canik İlçe Başkanı Mahmut Gençay, İFAM Kurucu Başkanı İhsan Şenocak, Samsun İHH Başkanı Mustafa Yeşil, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Canik ilçesinde İsrail zulmüne ‘dur’ denildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!