Büyükşehir’den 20 bin kişiye sıcak yemek

Samsun Büyükşehir Belediyesi deprem bölgesinde yaraları sarmayı sürdürüyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgede 157 araç ve 200 personelle hayatın normal dönmesi için çalışmalara devam ediyor.

Büyükşehir

Kahramanmaraş Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi önünde faaliyetini sürdüren Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri, günde yaklaşık 20 bin kişiye sıcak yemek dağıtıyor.

Benzer Haberler
Yardım Kolileri
Yardım kolilerinden çıkan notlar duygulandırdı

Belediyenin Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İdris Akdin, depremin yaşandığı 6 Şubat’tan itibaren Kahramanmaraş ve ilçesi Elbistan ile Adıyaman ve Hatay’da faaliyetlerini sürdürdüklerini söyledi.

Büyükşehir
Büyükşehir Belediyesi’nin Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İdris Akdin. (Fotoğraftaki)

Kahramanmaraş’ta depremzede çocuklar için çocuk sineması ve oyun evi kurduklarını, gönüllülerin gün boyu sosyal aktiviteler düzenlediğini aktaran Akdin, gönüllü psikologların da bölgede çalışma yürüttüğünü dile getirdi.

Büyükşehir

Büyükşehir bölgede tam kadro hizmet veriyor

Deprem bölgesinde 157 araç ve 200 kişilik ekiple görev yaptıklarını belirten Akdin, depremzedelere yakacak, gıda ve giysi yardımı yaptıklarını, depremin yaşandığı ilk hafta yaklaşık 100 bin ekmek dağıttıklarını söyledi.

Büyükşehir

Kahramanmaraş’a ilk gelen ekiplerden olduklarına işaret eden Akdin, “İlk gelip çorba dağıtan ekip olarak Kahramanmaraş halkı tarafından gerçekten takdir gördük. Yaraları sarmak için ciddi bir faaliyet yürüttük. Yalnızca burada değil kırsal bölgelerdeki depremzedeler için de çalışma yaptık. Samsun, Kahramanmaraş halkının gönlünde yer edindi” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir

Büyükşehir’den 20 bin kişiye sıcak yemek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!