Büyükşehir verimliliği 3 kat artırdı

Büyükşehir Belediyesi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Büyükşehir Belediyesi kendi kurduğu tesislerle yaptığı yatırımla verimliliği 3 kat artırdı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, SBB TV’de yayınlanan “Hedeflerimiz Yolunda” programının konuğu oldu.

Başkan Mustafa Demir, 2.5 yılda yaptıkları çalışmalara değindi. Başkan Demir, özellikle yol çalışmalarının tamamını kendi imkanlarıyla gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Büyükşehir Belediyesi
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa. Demir (Fotoğrafta)

Büyükşehir olarak kendimiz üretiyoruz

5 bin 200 kilometre yol ağındaki çalışmaların 3 bin 500 kilometrelik kısmının tamamlandığını belirten Demir şunları söyledi:

“Çalışmalarımızı özellikle kendi ekiplerimizle yürütüyoruz. Bu sayede Büyükşehir Belediyesi olarak gerekli malzemeyi de kendimiz üretiyoruz. Özellikle belediye kendi imkanlarıyla yaptığı çalışmada ihale sistemine oranla 3 kat verimlilik sağlıyor. Yapılan yolları ihale etseydik bize maliyeti 4,5 milyar TL olacaktı. Ancak biz kendi imkanlarımızla gerçekleştirdiğimiz için bunun bize maliyeti 1,5 milyar TL.”

Büyükşehir Belediyesi
Belediye Evleri Kavşağında artık su baskınları yaşanmayacak.

Belediye Evleri Kavşağı artık sele teslim olmayacak

Ayrıca Samsun’un Canik ilçesi Belediye Evleri Kavşağı’nda yaşanan sel baskınlarının önlenmesi amacıyla yapılan “Yağmur Suyu Kollektör Hattı” ile vatandaşın korkulu rüyası bitti.

SASKİ Genel Müdürlüğü yağmur suları nedeniyle oluşan sel ve su baskını sorununu “yağmur suyu kollektör hattı” projesi ile çözdü.

Bu kapsamda 10 milyonluk yatırım olan proje; Canik halkı tarafında da yakından takip edildi. Toplamda 2 bin 600 metre uzunluğunda yağmur suyu hatlarının döşendi. Ayrıca bölgede bir daha meydana gelmemesi için geniş çaplı betonarme borular kullanıldı.

“Mağduriyetimiz bitti mutluyuz”

Büyükşehir
Karşıyaka Mahallesi Muhtarı Cevdet Dursun. (fotoğrafta)

Karşıyaka Mahallesi Muhtarı Cevdet Dursun; “Her yağmur yağdığında ana yol üzerinde büyük bir su birikintisi oluyordu. Özellikle 10 dakikalık sağanak yağışla ulaşım felç oluyordu. Bu mağduriyeti sürekli yaşıyorduk.

Büyükşehir Belediye Başkanımız Mutafa Demir göreve gelince bizimle yaptığı ilk toplantıda bu mağduriyetin giderileceği sözünü vermişti. Özellikle sözünü tuttuğu içinde ayrıca teşekkür ediyorum. Yapılan yatırım sonrasında sağanak yağışlarda mağduriyetin tekrarlamadığını gördük. Çok şükür bunun mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

“Tek arzumuz hemşehrilerimizin sağlıklı yaşam sürmesi”

“Özellikle bütün projelerimiz insanımızın daha güzel bir kentte yaşaması için” diyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de şunları kaydetti:

“Özellikle sadece Canik’te değil. 17 ilçemizin altyapı sorunlarını gidermek adına tüm ekiplerimiz sahada. Ayrıca tüm derdimiz Samsun’da altyapı probleminin kalmadığı, özellikle su konusunun hiç konuşulmadığı bir ortamı tamamen temin etmek. 

Özellikle Samsun’un merkezinden en ücra köşelerine kadar altyapı hizmetlerini ulaştırmak için gayretle çalışıyoruz. Her fırsatta hizmet zincirine yeni halkalar ekledik, eklemeye de devam ediyoruz. Yeni yatırımlarla çözüm odaklı çalışmaya, şehrimizi geliştirmeye ve kalkındırmaya devam edeceğiz. Özellikle tek arzumuz var. O da Samsunlu vatandaşlarımızın daha konforlu, daha kaliteli ve daha sağlıklı bir yaşam sürmesi.”

Alinur Aktaş Samsun’da

Öte yandan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da Samsun’a geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’i makamında ziyaret ederek iki şehirde yapılan yatırımlarla ilgili bilgi alışverişinde bulundu.

Alinur Aktaş

Büyükşehir verimliliği 3 kat artırdı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!