Büyükşehir, Samsun’a 3 beton santrali kuracak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Büyükşehir Belediyesi, beton fiyatlarının artması üzerine santralini kurma kararı aldı. Maliyeti yarı yarıya düşecek beton santrali ile belediyenin kara geçeceği ifade edildi.

Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayı açılış toplantısını bugün Ömer Halisdemir Salonu’nda yaptı. Muhalefet partilerinin önerilerinin de dinlendiği toplantıda 33 madde görüşüldü. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, mecliste yaptığı konuşmada, Samsun merkez ve tüm ilçelerinde altyapı çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirterek, burada kullanılmak üzere kamyon ve iş makinelerine büyük ihtiyaç duyduklarını dile getirdi.

İş makinesinde kıtlık var

Samsun’da kentsel dönüşüm ve şehir hastanesi projeleri başta olmak üzere birçok yerde çalışma yapıldığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Kentin birçok noktasında yatırımlarımız sürüyor. Kentsel dönüşüm ve şehir hastanesi projeleri başta olmak üzere her noktada çalışma var. Dolayısıyla da bu durum iş makinesi ve kamyon bulma noktasında sıkıntı yaşamamıza neden oluyor. Şu anda bu anlamda bir kıtlık var. Yeni kamyon ve iş makinesi almamıza rağmen bu anlamda zorluk yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayı açılış toplantısı yapıldı.

Yarı yarıya kar elde edilecek

Beton fiyatlarındaki artışa değinerek buna bağlı olarak ihaleleri iptal ettiklerini anlatan Başkan Demir şunları söyledi:
“Beton fiyatlarındaki artışlar nedeniyle Büyükşehir Belediyesi olarak, yol yapımı ihalelerini iptal ediyoruz. 3 farklı yerde beton santrali kuracağız. Dışarıdan almak yerine kendi betonumuzu üreteceğiz. Maliyetin yarı yarıya düşüreceğiz. 300 TL’yi bulan betonun metrekaresi kendimiz ürettiğimiz de 150 TL’ye düşecek. Aynı zamanda çimentoda da yüzde 60 karımız olacak.”

İYİ Parti ve CHP’li meclis üyelerinin de görüş ve önerilerinin dinlendiği mecliste ayrıca Filistin’e yapılan saldırılar da kınandı. İsrail’in Filistin halkına yönelik yaptığı uygulamalara tepki gösterildi.

Büyükşehir, Samsun’a 3 beton santrali kuracak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!