Büyükşehir, Elbistan’da 400 bina enkazını kaldıracak

Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde toplamda 400 bina enkazını kaldıracak.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Deprem felaketi sonrasında hızla bölgeye giden Samsun Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesindeki çalışmaları aralıksız sürüyor. Arama-kurtarma çalışmaları tamamlanan binalarda ise enkaz kaldırma çalışmalarına ara vermeden devam ediliyor.

Elbistan ilçesinde 13 binanın enkaz kaldırma işlemi tamamlanırken bugün itibariyle 40 enkazda daha çalışma başlatıldı. Toplamda ilçede Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca belirlenen 400 binanın enkazının kaldırılacağı ifade edildi.

Büyükşehir

Arama kurtarma çalışması biten enkazlarda çalışma

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Metin Köksal, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Demir’in koordinasyonunda hemen ekskavatör, paletli kepçe, kamyonlardan ve iş makinalarından oluşan ekiplerimizi Kahramanmaraş’a sevk ettik.

Ayrıca SASKİ ve itfaiye ekiplerimizi bölgeye gönderdik. Tüm ekibimizle hep birlikte koordineli bir şekilde elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyoruz. İş makinelerimiz ve kamyonlarımızla yollardaki beton blokları ve hafriyatları kaldırıyoruz.

Arama-kurtarma çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte bina enkazlarının kaldırma işlemine de başladık. Arama-kurtarma işlemi tamamlanan binaların bize bildirilmesinin ardından enkaz kaldırmaya başlıyoruz. Toplamda burada 400 bina enkazını kaldıracağız” dedi.

Büyükşehir

Büyükşehir Belediye Başkanı Demir : Vatandaşlarımızın yanındayız

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise deprem bölgesine her türlü desteği vermeye devam edeceklerini belirterek “İş makinalarımız, kamyonlarımız, ekiplerimiz yani tüm imkanlarımızla bölgedeyiz. Arama-kurtarma çalışmaları tamamlanan binalarda enkaz kaldırma çalışmalarına başladık. Bize bildirilen binalarda ekiplerimiz çalışıyor.

Mustafa Demir

Hızla enkaz kaldırma çalışmalarını tamamlayıp bölgedeki hasarın bir an önce giderilmesi için canla başla çalışıyoruz” diyerek, “Tüm gücümüz ve imkanımızla depremzede vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Depremde hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Bölge halkının yaralarını sarma noktasında bütün gayretimizle çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir

Büyükşehir, Elbistan’da 400 bina enkazını kaldıracak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!