Büyükşehir 1 yılda 904 km yol yaptı

Samsun Büyükşehir Belediyesi 2022 yılında 904 kilometre yol yaptı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun Büyükşehir Belediyesi, 2022 yılında 904 kilometre yol yaptı. Başkan Mustafa Demir, “2024’de altyapı sorunu olan mahalle kalmayacak” yönündeki hedefe her geçen gün biraz daha yaklaşıldığı belirtti.

Kent genelindeki yol ağını daha kaliteli ve modern hale getirmek için mesai harcayan ekiplerin, 904 kilometresi 2022 yılında olmak üzere 3.5 yılda 3 bin 695 kilometre yol yaptığı aktarıldı.

Kentte 2023 yılında hedefin 967 kilometre yol olduğu aktarılan açıklamada, 3,5 yılda yapılan 3 bin 695 kilometre yolun 1581 kilometresinin “A” tipi sathi kaplama, 1348 kilometresinin “B” tipi sathi kaplama, 487 kilometresinin beton, 279 kilometresinin de Bitümlü Sıcak Karışım (BSK) yapılarak vatandaşları daha konforlu ulaşım imkanı sunulduğu vurgulandı.

Büyükşehir

Büyükşehir Belediyesi’nden yol hamlesi

Son 3.5 yılda 1277 kilometre yol genişletme çalışması yapan Büyükşehir Belediyesinin tüm bu hizmetleri kendi ekip ve ekipmanları ile gerçekleştirdiğinin altı çizilen açıklamada, “4 beton santrali, 9 taş ocağı ve konkasör tesisleri ile maliyet konusunda da tasarruf sağlayan Büyükşehir Belediyesi, 452 araç ve 755 personelle yol yapım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor” ifadeleri kullanıldı.

Büyükşehir

Açıklamada, görüşlerine yer verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, yol çalışmalarını ihale yöntemine göre dörtte bir fiyatına gerçekleştirdiklerine dikkati çekerek şunları kaydetti:

Büyükşehir

“3.5 yılda 3 bin 695 kilometre yol yaptık. Bunu yaparken maliyeti düşürerek yaptık. Malzemeyi kendimiz üretiyoruz. Hem daha hızlı ilerliyor süreç hem de ihale yöntemine göre 4’te 1 fiyatına daha ucuza mal ediyoruz. Samsun’un sağlıklı ve marka kent olma yolundaki yatırımlarımızı sürdürürken ihtiyaçlarını da göz ardı etmeden çalışıyoruz. Yol bu ihtiyaçların en başında geliyor. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ilçe, mahalle ya da köy ayrımı gözetmeden Samsun Büyükşehir Belediyesine ihtiyaç duyulan her noktaya hizmet ulaştırmaya devam edeceğiz.”

Büyükşehir 1 yılda 904 km yol yaptı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!