Bisiklet tutkunları bir arada : 19 Mayıs turu

Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği, Milli Mücadele'nin 104'üncü yıl dönümünde '19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Bisiklet Turu' düzenledi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da bisiklet tutkunlarını bir çatı altında toplayan Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği’nin 19 Mayıs etkinlikleri kapsamında düzenlediği ‘Bisiklet Turu’ büyük ilgi gördü.

Hiç sönmeyecek bağımsızlık meşalesi

Düzenlenen Bisiklet Turu’yla ilgili bir basın açıklaması yapan derneğin Başkan Yardımcısı Hasret Subaşı, şunları söyledi:

Bisiklet

“19 Mayıs, Türk Milletinin sönmeyen ve hiç sönmeyecek bağımsızlık meşalesidir. Tam 104 yıl önce Samsun’da milli mücadeleyi başlatan bu meşale, milletimizden aldığı ilham ve destekle kurtuluş mücadelemizin işaret fişeği olmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu meşalenin ışığında milli mücadelenin Amasya’da yol haritasını çizmiş, Erzurum ve Sivas’ta kutlu hedefine kitlenmiş, Ankara’da TBMM’nin açılmasıyla birlikte gücüne güç katmış ve 29 Ekim 1923’de milli mücadeleyi Cumhuriyetle taçlandırmıştır.

Bisiklet

Gençler ilelebet sahip çıkacak

Bugün Milli Mücadelemizin işaret fişeği olan bu önemli adımın 104’üncü yıl dönümünü kutluyoruz. Ülkemizin imarını, inşasını ve kalkınmasını hayalleri, cesaretleri ve girişimleriyle sürdüren gençlerimiz
vatanımıza, milletimize, sancağımıza, devletimize ve hürriyetimize ilelebet sahip çıkacaktır.”

Bisiklet tutkunları bir arada : 19 Mayıs turu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!