Bir Kitapla Başla projesi ile kütüphane kurdular

Ondokuz Mayıs Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü 4. Sınıf öğrencileri tarafından Toplumsal Sorumluluk Projesi Kapsamında "Bir Kitapla Başla" projesiyle kütüphane kurdu.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ondokuz Mayıs Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencileri, 2019 yılında ‘Bir Kitapla Başla’ kütüphane projesini hayata geçirdi.  Proje kapsamında Samsun’un Çarşamba ilçesinde Epçeli Şehit Burak Çeviker İlk ve Ortaokuluna, Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın adına kütüphane kuruldu.

Kütüphane

Pandemi nedeniyle çalışmalarına ara veren öğrenciler şimdi de Gaziantep’e kütüphane kurmak için harekete geçti. Gaziantep Karekesek İlk ve Orta Okuluna, 20 Ağustos 2022 tarihinde Gaziantep’te meydana gelen trafik kazasında görevi başında vefat eden gazeteciler Muhammed Abdülkadir Esen ve Umut Yakıp Tanrıöver anısına kurulacak.

Kütüphane

Öğrencilerden Elif İrem Yıldırım, “Hiçbir maddi destek kabul etmediğimiz projemizde yalnızca kitap bağışı ve içine yapılacak ihtiyaçların birinci elden teminini kabul ediyoruz. Bizler için önemli olan bu projenin bir anlamda fakülte öğrencilerine miras kalması ve birçok okulun bu ders ve bağımsız projeler ile kütüphane ve benzeri alanlara kavuşmasını sağlamak” ifadelerini kullandı.

Kütüphane

Şehitlerimiz için kütüphane

Öğrencilerden Faruk Polat ise, “Daha önce şehit öğretmen adına kurmuştuk. Şimdi de görevi başında şehit olan gazeteci meslektaşlarımızın anısını yaşatmak ve öğrencilerin eğitimlerine katkı sunmak adına tekrar hayata geçiyoruz. Projemiz için, bağışçılarımız Türkiye’nin bir çok yerinden, Samsun ve Çarşamba’dan gösterdikleri destek ile bu zamana kadar büyük katkılar sağladı.

Bağışçılarımız, öğrenciler, okul müdürleri, ismini verdiğimiz ve anılarını yaşatmaya gayret ettiğimiz şehit arkadaşlarımızın aileleri ile güçlü bağlar kurduk. Bizler için projenin en büyük manevi getirisi bu olmuştur” ifadelerini kullandı.

Kütüphane

Bir Kitapla Başla projesi ile kütüphane kurdular

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!