Binali Yıldırım : Tahıl fiyatları geri geldi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binali Yıldırım, Samsun’da konuştu. Tahıl koridoru anlaşmasının hemen ardından fiyatların savaş öncesi rakamlara geri geldiğini söyledi.

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Samsun’da partisinin 89. İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı.

2023 yılında yapılması planlanan seçimleri işaret eden Yıldırım şunları söyledi:

“Cumhuriyetin kuruluşunun temelinin atıldığı Samsun ve Samsun’da, Cumhuriyetin 100. yılını cumhurbaşkanını seçmiş olarak kutlamak çok büyük bir ayrıcalık.

Ayrıca 100. yılda yeni yüzyılın cumhurbaşkanını, yeni sistemin cumhurbaşkanını yine birlikte seçeceğiz. İnşallah 2023’ü başarıyla taçlandıracağız.”

Binali Yıldırım

Dünya Ukrayna-Rusya Savaşı’nda tek güvenilir ülke olarak Türkiye’yi görüyor

Dünya genelinde yaşanan sıkıntılardan söz eden Binali Yıldırım, şöyle konuştu:

“Önce pandemi yaşandı. Tam pandemi bitti derken kuzeyimizde savaş patladı. Bu savaşın en büyük bedelini de Türkiye ödedi. Çünkü en yakın biziz.

Bugün bütün dünya Ukrayna-Rusya Savaşı’nda tek güvenilir ülke olarak Türkiye’yi görüyor. Tek güvenilir lider olarak Recep Tayyip Erdoğan’ı görüyor. Orada dini, mezhebi, rengi ne olursa olsun ölen çocuklar, siviller hepimizin yüreğini yakıyor.

Binali Yıldırım

Biz diyoruz ki batıya, ikiyüzlülük yapmayın. Orta Doğu’da, Afrika’da, Kafkaslar’da karışıklık varken, ‘Görmedim duymadım’ derken burada bütün gücünüzü göstermeniz tamamen ikiyüzlülüktür.

İnsan her yerde insandır. Farklı düşünebiliriz, inancımız farklı olabilir, etnik kimliğimiz farklı olabilir, göz rengimiz farklı olabilir, saç rengimiz farklı olabilir ama unutmayalım gözlerimizden düşen damlaların rengi hep aynıdır.

Onun için dünyadaki acıları sona erdirmek bütün insanlığın görevidir.”

Binali Yıldırım : İnsanlığa yapılan en büyük hizmet

İstanbul’da imzalanan tahıl koridoru anlaşmasının önemine değinen Yıldırım, “26 milyon ton tahıl depolarda duruyor. Özellikle bu krizin büyümemesi için Türkiye inisiyatif aldı. Nihayet İstanbul’da bir anlaşma imzalandı.

Binali Yıldırım

Hemen bu anlaşma imzalanır imzalanmaz uluslararası piyasada tahıl fiyatları savaş öncesi rakamlara geri geldi. Bu bile başlı başına insanlığa yapılacak en büyük hizmettir.

Biz savaş zenginliği peşinde koşan bir ülke değiliz başkaları gibi. Bizim amacımız bir an önce savaş bitsin, siviller ölmesin ve bölgemizde istikrar devam etsin istiyoruz” diye konuştu.

AK Parti

Programa, AK Parti Samsun milletvekilleri ve partililer ile Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Nihat Soğuk, MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak da katıldı.

Yıldırım, “Çarşamba’yı sel aldı” türküsünü seslendirdi

Daha sonra AK Partili gençlerle Atakum Sanat Merkezi bahçesinde bir araya gelen Yıldırım, gençlerin isteği üzerine “Çarşamba’yı Sel Aldı” türküsünü söyledi, diğer türkülerde ise gençlere eşlik etti.

AK Parti

Bir gencin “Dünyada faiz artarken Türkiye’de artmaması konusunda siz neler söylersiniz?” sorusuna ise Yıldırım, “Özellikle biz artık üretim, istihdam ve ihracata dayalı sistem üzerinde ısrarla duruyoruz” yanıtını verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Binali Yıldırım : Tahıl fiyatları geri geldi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!