Bilim Samsun’a rekor başvuru; 1 ayda 4 bin öğrenci

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan öğrencilerin bilime yatkınlıklarını teşvik ederek proje bazlı düşünce kabiliyetlerini ortaya çıkarmayı amaçlayan ‘Bilim Samsun’da, bir ayda yaklaşık 4 bin öğrenci eğitim aldı.

Bilim Samsun
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ‘Bilim Samsun’ 28 Şubat’ta kapılarını öğrencilere açtı. Yürüyüş parkurları, oyun alanları, 2 adet kafeterya ve aktivite mekanlarının bulunduğu yaklaşık 24 bin metrekare alan üzerinde oluşturulan Kent Park, içinde yapılan ‘Bilim Samsun’ kapılarını öğrencileriyle buluştu.

Bilim Samsun

Faaliyete geçmesinin ardından Bilim Samsun öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan iş birliği kapsamında belirlenen okullardan gelen 6-14 yaş grubundaki öğrenciler haftanın 6 günü buradaki Dene-Yap, Tasarım, Girişimcilik, Astronomi Havacılık ve Uzay Bilimleri, Matematik, Doğa Bilimleri, Akıllı Tarım ve Teknoloji atölyelerinde eğitim görüyor. Öğrenciler burada tüm atölyelerde branşında uzman öğretmenlerden uygulamalı eğitim aldı. Bir ayda yaklaşık 4 bin öğrenci Bilim Samsun’a gelerek eğitim aldı. Merkeze katılmak isteyenlerin hem bireysel hem de okullarıyla birlikte başvuru yapabileceği belirtildi.

Bilim Samsun

Bilim Samsun ile çocuklar bambaşka bir noktaya gelecek

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, buranın faaliyete geçmesinin ardından öğrenciler tarafından büyük bir ilgi gördüğünü belirterek, “Bilim Samsun TEKNOFEST Karadeniz’e ev sahipliği yapan şehrimizde bu büyük organizasyonun kalıcı izlerinden birisi. Kentimiz için çok önemli bir eğitim yatırımı. Müfredatı T3 Vakfı belirliyor biz belediye olarak işletiyoruz. Öğrencilerimizin ulaşımını da temin ediyoruz. Çocuklarımızın, okullarımızın müthiş bir ilgisi var. Çocuklar buraya heyecanla geliyorlar ve eğitim sonrasında ne kadar çok etkilendiklerini hem velileri hem de öğretmenleri görebiliyor. Burada eğitim gören çocuklarımızın ufku artık bambaşka bir noktaya gelecek. Samsun’da 6-14 yaş arası buraya uğramayan çocuğumuz kalmayacak” dedi.

Bilim Samsun

Uygulamalı eğitim veriliyor

Bilim Samsun Koordinatörü Fen Bilimleri öğretmeni Cansu Karaman Türk, öğrencilere uygulamalı eğitim verdiklerini ifade etti. Türk, “Hafta içi okul gruplarını ağırlıyoruz. Hafta sonu da öğrencilerimiz bireysel olarak randevularını oluşturuyorlar ve burada eğitim alıyorlar. Teknoloji atölyesinden girişim atölyesine, tasarımdan doğa bilimlerine kadar 8 farklı alanda eğitim vererek çocuklarımızın ufkunu geliştiriyoruz. 1 aylık süreci tamamlamış bulunmaktayız. 4 bin öğrencimizi ağırladık ve ağırlamaya devam ediyoruz. Üreten, araştıran, sorgulayan, bilim ve teknolojiyi seven çocuklarımızı buraya davet ediyoruz” diye konuştu.

Bilim Samsun’a rekor başvuru; 1 ayda 4 bin öğrenci

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!