Başkan Halit Doğan : Çarşamba Şeker iddiaları yalan

Halit Doğan
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan son günlerde gündeme gelen Şeker Fabrikası ve TOKİ konuları ile ilgili açıklama yaptı

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Şeker Fabrikası’nın içindeki parçaların sökülerek başka fabrikalara taşındığı iddiası büyük bir yalandır” dedi.

“Çarşamba’ya yapılacak TOKİ konutları üzerinden, Çarşamba Şeker Fabrikası konusunun farklı mecralara çekilerek gündem oluşturulmaya, ortalığı bulandırmaya yönelik bazı açıklamalar yapıldığını görmekteyiz” diyen Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, şöyle devam etti:

“Çarşamba Şeker Fabrikası’nın yeniden faaliyete geçmesi için yapılan toplantılar, girişimler ile gelinen aşama ve revizyon çalışmaları ortadadır. Bu çalışmalar kamuoyunun önünde yapılmış olup bugünkü tutarı en az 75 milyon TL’yi bulmaktadır.

Halit Doğan : Fabrika için lojmana gerek yok

Çarşamba Şeker Fabrikası’nın açılması için lojmanının olması gibi bir zorunlulukta yoktur. Ayrıca bu lojmanlar işçi misafirhanesi olarak kullanılmamakta, işçi lojmanı fabrika alanında olup yenilenmiştir. Lojmanların olduğu alan ile fabrika alanının da alakası yoktur, ikisi farklı yerlerdedir.

Halit Doğan

İddialar yalan

Şeker Fabrikası’nın içindeki parçaların sökülerek başka fabrikalara taşındığı iddiası da büyük bir yalandır. Haberde yer alan makina parçaları, ‘Difüzyon Dişli’ Kutularıdır. Bunlar her yıl kampanya döneminde Eskişehir Makine Fabrikası’na gönderilir, bakımı yapılır, diğer şeker fabrikalarının olası arızai durumlarına acil müdahale yapılabilsin diye bekletilir.

Kampanyalar (pancar işleme dönemi) bittikten sonra da yeniden Çarşamba Şeker Fabrikası’na gönderilir. Bu durum yıllardır tekrar eden genel bir durumdur.

Bizim amacımız, tüm çalışmamız ve hayalimiz Çarşamba Şeker Fabrikası’nın yeniden faaliyete geçmesidir. 3 yıl öncesinde fabrika konusu hiç konuşulmazken bugün herkesin gündemindedir. Bugün yaşanan günlük kısır tartışmalara inat Çarşambamız için bildiğimiz yolda çalışmaya devam edeceğiz. TOKİ konutları ilçemize hayırlı olsun.”

Başkan Halit Doğan : Çarşamba Şeker iddiaları yalan

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!