Başkan Deveci: Üretimi yeniden kucaklamamız lazım

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Salıpazarı ilçesinin Avut Mahallesi’nde düzenlenen 22. Hıdırellez Festivali’nde mahallelilerin sevincine ortak oldu. Başkan Deveci, “Baharı, kardeşliği, bereketi ve üretimi kucaklamamız lazım” dedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Salıpazarı ilçesinin Avut Mahallesi’nde düzenlenen Hıdırellez Festivali’ne katılan Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci üretime değindi. Festivale Başkan Deveci’nin yanı sıra, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Avukat Gülay Deveci, CHP Samsun milletvekili adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Mahalle sakinlerinin bayram coşkusunu paylaşan Başkan Deveci, Hıdırellez’i kutlayan yurttaşlarla oyun havası da oynadı.

Başkan Deveci

Başkan Deveci : Köy demek üretim, tarım ve hayvancılık demek

Kutlama programında yaptığı konuşmada Hıdırellez’in bereketi ve bolluğu temsil ettiğini belirten Başkan Deveci, “Bugün baharın, bereketin, barışın ve kardeşliğin müjdecisi bir günü böyle bir festivalle anıyoruz. Bu bizim geleneğimizin en temel günlerinden bir tanesidir. Baharı, bereketi, bolluğu, barışı ve kardeşliği büyük bir coşkuyla karşılıyor ve kutluyorsunuz. Bu da size yakışırdı zaten. Sevgili Avutlular, sevgili canlar bu yetmez.

Başkan Deveci

Salıpazarı’nın, Ayvacık’ın, Çarşamba’nın tüm köylerinde bugünün anılması ve kutlanması gerekir. Baharı, kardeşliği, bereketi ve üretimi kucaklamamız lazım. Köy demek üretim, tarım ve hayvancılık demek. Üretimden uzaklaştık. Üretmeden bugünü anıyorsak; hak etmiyoruz demektir. Üreteceğiz. Önümüzdeki günlerde üretebileceğimiz bir model gelecek.14 Mayıs’ı ezberleyin ve onun için çok çalışın. Özellikle kadınlar; çocuklarınız, geleceğiniz ve torunlarınız için çok çalışın.” ifadelerini kullandı.

Başkan Deveci

Başkan Deveci: Üretimi yeniden kucaklamamız lazım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!