Başkan Demir muhalefete sert çıktı : Oyun oynamayın

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, yapılan hizmetlere eleştiri getiren meclis üyelerine yanıt verirken zaman zaman sert bir üslup kullandı.

Başkan Demir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkan Demir, faaliyet raporuna ve yapılan hizmetlere eleştiri getiren meclis üyelerine kürsüden örneklerle cevap vererek tepki gösterdi.

Cumhuriyet Meydanı

Belediyenin borçlarının artmadığını, hatta büyük oranda azaldığını ifade eden Başkan Demir, “Yusuf Ziya Yılmaz çok örnek ve güzel bir belediyecilik örneği gösterdi. Ama ondan sonraki 11 aylık bir ara dönem oldu. Kimse kusura bakmasın o dönemde belediyenin canına okundu.

Göreve geldiğimizde belediyenin toplam varlığımızın üç katı borcu vardı. SASKİ, şirketler belediye dahil toplam varlık yıllık bütçesi 1 milyar 115 milyon TL’ydi. Borç ne kadardı? 3 milyar 360 milyon TL. Şimdi ne kadar? Toplam varlığımız 8,5 milyar TL ve 10 milyarı buluyor. Borcumuz ise 4 milyar küsür TL. Toplam varlığımızın yüzde 40’ı kadar borcumuz var. Üç kat borçtan varlığımızın yüzde 40’ı oranında borca düştük” dedi.

thumbnail
İlişkili Haber
Samsun Cumhuriyet Meydanı değişecek

Başkan Demir : Borç artmadı

8 kat performans ürettiklerini hala daha muhalefetin borcun arttığına yönelik söylemleri olduğunu belirten Başkan Demir şöyle konuştu:

Başkan Demir

“Oyun oynamayın. Sizin o dediğiniz zaman dolar 6 TL’ydi, şimdi 20 TL. O bahsettiğiniz dönemdeki borç reel borç, bizim şu an bahsettiğimiz borca SASKİ de dahil. Türkiye’de Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne kadar kamulaştırma yapan başka bir büyükşehir belediyesi yok. İstanbul’da buna dahildir. Bugünkü değerle, yeniden değerlendirmesiyle 3 yıllık 900 milyon TL’nin üzerinde kamulaştırma yaptık. Bunlar da borçların içerisindedir.

Satın aldığımız araçların tutarı 1 milyar TL’nin üzerinde. Etti mi size 2 milyar TL. Hala onların taksitlerini ödüyoruz. Deprem bölgesine de 200’den fazla araç gönderdik hala daha araçlarımız devam ediyor. 5 bin küsür yol ağımız var. Bunun 4 bin km’ye yakınını yaptık. 948 mahallemiz var. Listesini yapsak 3 saatte okuyamazsınız. Ama biz 3,5 yılda yollarını bitirdik. Sıfırdan yaptık.”

Başkan Demir muhalefete sert çıktı : Oyun oynamayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!