Bakan Bilgin’den asgari ücret açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin'den yeni asgari ücret açıklaması...

Bakan Bilgin'den
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bakan Bilgin’den yeni asgari ücret açıklaması: “Ümit ediyorum hem işçilerimizin beklentilerini hem de işverenlerimizin ödeyebileceği bir sınırdaki beklentiyi gerçekleştirmiş oluruz”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, çeşitli ziyaretlerde bulunmak için Bayburt’a gitti. Bakan Bilgin, Cumhuriyet Caddesi’nde esnafı ziyaret etti, çalışanlara asgari ücret konusundaki beklentilerini sordu, sorun ve taleplerini dinledi.

Bakan Bilgin’den cevap

Bir gazetecinin yeni asgari ücretle ilgili sorusuna Bakan Bilgin’den şu yanıt geldi:

Bakan Vedat Bilgin

“Yarın Asgari Ücret Komisyonu Toplantısı var. Toplantıdan sonra bir uzlaşmaya varacağımızı daha önce dile getirdim. Ümit ediyorum hem işçilerimizin beklentilerini hem de işverenlerimizin ödeyebileceği bir sınırdaki beklentiyi gerçekleştirmiş oluruz.

Yanında eleman çalıştıran esnaflara da sordum, doğrudan doğruya çalışan gençlere de sordum. Tabii ki çalışanların daha fazla beklentileri var, esnaf da ‘ödeyebileceğimiz bir şey yapın ki biz de ödeyebilelim, iş yerimiz açık kalsın’ diyor. Daha çok tabii biz burada, bugünkü enflasyonist ortamda Türkiye’nin çalışanlarının rahat edebileceği, rahat nefes alabileceği, enflasyonun baskısından kurtulmayı hissettikleri bir rakam olmasını ümit ediyoruz.”

Bakan Bilgin'den

Bakan Vedat Bilgin daha sonra, Kayışkıran mevkisinde bir süre önce faaliyete başlayan Bayburt Belediyesi’ne ait Yöresel Ürünler ve Turşu Fabrikası’nda da incelemelerde bulundu.

 

Bakan Bilgin’den asgari ücret açıklaması

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!