ATOM otobüsü 373 bin 395 kilo atık topladı

ATOM otobüsü 8 ayda 373 bin 395 kilo atık karşılığında 749 bin 780 tl vatandaşa ödedi. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Getir atığını al harçlığını projesi bizim ve yarınların geleceğidir” dedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Getir Atığını Al Harçlığı projesiyle yerel yönetimler arasında takdir toplayan ATOM otobüsü (Atık Toplama Merkezi) ile atıkları milli ekonomiye kazandıran proje için çağrıda bulunan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Projemizin devamlılığı ilçe halkımızın vereceği desteğe bağlı. Çünkü bu proje bizim geleceğimiz, hep birlikte uygulamamızı gelecek nesillere taşıyalım” dedi.

ATOM Otobüsü

‘Milli ekonomiye ve vatandaşın kesesine destek veriyor’

ATOM otobüsüne evdeki geri dönüşebilen materyalleri ayrıştırarak getiren vatandaşlar sayesinde 373 bin 395 atık geri dönüşüme kazandırılırken bunun karşılığında 749 bin 780 TL ise vatandaşlara ödendi. Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği sıfır atık projesi kapsamında 3 bin 238.62 adet ağacın kesilmesi önüne geçildi. Doğaya 43 bin 149.78 kilo sera gazı salınımının önlendiği uygulamada 1 milyon 576 bin 011.37 Kwh enerji tasarrufunun yanı sıra 2 bin 173.69 varil petrol tasarrufu ile milli ekonomiye dönüşümü sağlanmasıyla tüm Türkiye’ye örnek oldu.

ATOM Otobüsü

ATOM otobüsü ile doğayı koruyoruz

Geri dönüşüm konusunda kaynağında ayrışımın çok önemli olduğunu vurgulayan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ”Hızlı nüfus artışı ile birlikte artan tüketim doğal dengeyi bozmaktadır. Bu projenin gerçek amacı doğadan aldıklarımızı tekrar doğaya vererek bu dengenin bozulmasını az da olsa engellemektir” diyerek şunları söyledi:

“Bu uygulamamız ekonomik anlamda da gerçekten karlı bir olay. Her ay düzenli olarak noter huzurunda yaptığımız çekilişle bugün 5.döneme ait çevresine duyarlı talihli 50 vatandaşımızı belirledik. Projemizin devamlılığı ilçe halkımızın vereceği desteğe bağlı. Çünkü ailelerin bilinçlendirilmesinde çocukların çok büyük rolü var. Hep birlikte el ele vererek geri dönüşüm projemizi büyütmeliyiz. Çünkü bu proje bizim geleceğimiz, yarınların geleceği. Sağlıklı çevrede yaşamak herkesin en doğal hakkı. Bunu korumak da bizim görevimiz. Bu anlamlı uygulamamıza destek olan personelimize ve ilçe halkımıza bir kez daha ayrı ayrı teşekkür ederim.”

ATOM Otobüsü

ATOM otobüsü 373 bin 395 kilo atık topladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!