Atakum’dan deprem bölgesine 500 kilo erişte

Türkiye’yi derinden etkileyen depremler sonrası büyük bir dayanışma örneği gösterilen Atakum’da, ATAK’a üye kadınlar, afet bölgesine gönderilmek üzere 500 kg erişte hazırladı.  

Atakum
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kahramanmaraş ve Elbistan merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler sonrası depremzede vatandaşlar için büyük bir dayanışma örneği gösterilen Atakum’da çalışmalar hız kesmeden sürüyor.

Atakum

Deprem haberi alınır alınmaz adeta yardım seferberliği ilan edilen kentte, Atakum Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’ne (ATAK) üye kadınlar, depremzede vatandaşlara katkıda bulunmak için 500 kg erişte hazırladı.

Kadınların kooperatifin atölyelerinde hazırladığı erişteler, özenle paketlendikten sonra Samsun İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekip tarafından afet bölgesine ulaştırılmak üzere araçlara yüklendi.

Atakum

Atakum’den bölgeye tırlarla yardım

Çalışmalara katılan ATAK Yönetim Kurulu Üyesi Av. Gülay Deveci, deprem bölgesinde yaşayan vatandaşlarımızın acısını derinden hissettiklerini belirtti.

Atakum

Deveci, “Depremzede vatandaşlarımıza destek olmak için belediye ve vatandaşların iş birliği ile afet bölgesine yaklaşık 84 TIR gönderdik. Atakum Kadın Girişimi ve Kooperatifi olarak biz de ‘Çorbada tuzumuz olsun’ istedik. Hazırlamış olduğumuz erişteleri paketliyoruz.

Atakum

Jandarmanın TIR’ı aracılığıyla deprem bölgesine ulaştırıyoruz. Samsun İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekip, deprem bölgesinde kurduğu mutfaklarda erişteleri pişirip depremzedelere dağıtacak. Umarım onlara bizlerin de bir nebze olsa katkısı bulunur” diye konuştu.

Atakum’dan deprem bölgesine 500 kilo erişte

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!