Atakum’da ‘Engelsiz Yaşam’paneli

Engelsiz Yaşam
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Atakum’da 3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü dolayısıyla ‘Engelsiz Yaşam‘ paneli düzenlendi. Panelde engelli bireylerin yaşadığı sorunlar masaya yatırıldı.

Engelsiz Yaşam paneli, Atakum Belediyesi ve Atakum Kent Konseyi iş birliği ile 3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü dolayısıyla Atakum Belediyesi Düğün Salonu’nda düzenlendi.

Programa Atakum Belediye Başkan Vekili Dilek Çınar, İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı Selen Gülhan Çam, Saadet Partisi Atakum İlçe Başkanı Muhittin Sadan, Atakum Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Şevket Özkaya, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Panelde engelli bireylerin yaşadığı sorunlar tüm boyutlarıyla ele alındı.

Engelsiz Yaşam

Atakum Belediyesi Yaşam Park Kültür Merkezi öğrencilerinin şarkıları ile eğlenceli anların yaşandığı programda Atakum Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Küçükala’nın “Engelliler Kongresi’nden” adlı şiiri büyük alkış aldı.

Panelin ardından Atakum Belediyesi Yaşam Park Kültür Merkezi öğrencilerinin resim ve el sanatları çalışmalarından oluşan sergi, ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Engelsiz Yaşam

“Talepleriniz bir ayrıcalık değil”

Programın açılış konuşmasını yapan Atakum Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Nadide Döktür, 3 Aralık’ın engelli bireyler için bir farkındalık günü olduğuna dikkat çekti.

Döktür, “Bugün bir bayram veya bir kutlama günü değildir. Bugün engelli arkadaşlarımızın, kardeşlerimizin problemlerinin çözüm günüdür.

Sizlerin istekleri bir ayrıcalık veya lüks değildir. Yerel yönetimlerde engelli kardeşlerimize birtakım düzenlemeler yapılıyor. Fakat bunlar yeterli değil.

Sizler kararlı bir şekilde isteklerinizi bilerek topluma rağmen toplum içine giriyorsanız engellilik durumumunuzu minimuma indirmiş oluyorsunuz” ifadelerine yer verdi.

Engelsiz Yaşam

Engelsiz Yaşam…

Atakum Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Şevket Özkaya insanlar için yaşam şartlarının gittikçe zorlaştığına vurgu yaptı,

Prof.Dr. Özkaya, “15 Kasım’da dünya nüfusu 8 milyar oldu. Dünyada ve yaşadığımız şehirde insan sayısı, araçlar ve ekonomik yük sürekli artıyor.

Yaşamımızı devam ettirmek için daha çok mücadele etmemiz gerekecek. Herkes bir gün birinin yardımına ihtiyaç duyacak.

Hepimiz birer engelli adayıyız. O yüzden yılda bir kez değil her zaman engellilerimizi bir araya getirmemiz ve sorunlarını çözmek için uğraşmamız gerekiyor.” diye konuştu.

Atakum’da ‘Engelsiz Yaşam’paneli

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!