Atakum’a FIFA standartlarında futbol sahası

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Atakum ilçesine FIFA standardında tribünlü futbol sahası kazandıracak.

Futbol sahası
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun Büyükşehir Belediyesi yeni futbol sahası için harekete geçti. Samsun’un tüm branşlardaki güçlü altyapısıyla sporda çok önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Başkan Mustafa Demir, “Atakum – Kurupelit tribünlü futbol sahası projesi ihaleye çıktı. Şuan teklifler değerlendiriliyor. İnşaat çalışmaları ise kısa sürede başlayacak. Şimdiden şehrimize ve gençlerimize hayırlı olsun” dedi.

Türkiye’nin spor altyapısı güçlü şehirlerinden Samsun’da Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç duyulan branşlarda altyapıyı güçlendiriyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliğiyle kapalı spor salonlarından yüzme havuzlarına kadar çok sayıda projeyi hayata geçiren belediye, yapımı devam eden spor tesislerini kente kazandırmaya hazırlanıyor.

Futbol sahası

Spor Kompleksi inşaatı

Hentbol, basketbol, voleybol ve yüzme branşları için Samsun Anadolu Lisesi yanındaki alanda hayata geçecek İlkadım Spor Kompleksi ve Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Projesi inşaatı tüm hızıyla sürüyor. İçerisinde 1160 seyirci kapasiteli müsabaka salonu, antrenman ve futbol sahası, fitness salonu, sauna ve fin hamamının bulunduğu 3 katlı kompleks tamamlandığında resmi turnuvalar düzenlenebilecek.

Futbol sahası

Atıcılık, basketbol, voleybol, karate, tekvando, judo, mua thai, kick box, boks, eskrim, halter, güreş, dart, fitnes, satranç, badminton, masa tenisi, halter, eskrim ve güreş branşlarında spor eğitimi verilerek antrenman yapılan Mustafa Dağıstanlı Kapalı Spor Salonu’nun işlevselliğini artıran Samsun Büyükşehir Belediyesi, yenilenerek stadyuma dönüştürdüğü İlkadım Derebahçe Tesisleri de amatörden 3. Lig’e çıkacak kulüpler için modern bir lokasyon haline getirdi.

Büyükşehirden futbol sahası yatırımı

Büyükşehir Belediyesi bunların yanı sıra Atakum ilçesi Büyükoyumca Mahallesi’nde 500 kişilik tribün ve soyunma odalarıyla birlikte FIFA standardında futbol sahası yapacak. Futbol sahası için ihale sürecinin tamamlanması bekleniyor. 1695 metrekarelik alana yapılacak projede, antrenman sahası, soyunma odası, hakem ve antrenör odaları, depolar ve 140 araçlık otopark yer alacak.

Mustafa Demir
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir. (Fotoğraftaki)

Samsun’un tüm branşlardaki güçlü altyapısıyla sporda çok önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, bu potansiyeli daha da artırmak istediklerini kaydetti.

Başkan Demir, Samsun’da futbolun yanı sıra tüm branşlarda sportif başarıları artırmak için mücadele ettiklerini dile getirerek, “Özellikle çocuklarımızı ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak ve sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak için spora çok önem veriyoruz” dedi ve şunları ekledi:

Futbol sahası

“Son yıllarda da spora yönelik ilgilerinin artması, bizleri sevindirmekte ve onlar için daha iyi neler yapabileceğimiz noktasında bizleri kamçılamaktadır. Ülkemizi ve şehrimizi geleceğe taşıyarak ulusal ve uluslararası şampiyonalarda başarıyla temsil edecek sporcularımız için her türlü sportif alt yapıyı hazırlamaya çalışıyoruz” diyerek, “İlkadım Spor Salonu’nu 2024’te hizmete açacağız. Kılıçdede Mahallesi’ne kazandıracağımız yüzme havuzlu spor salonu projesi sürüyor. Canik, Çabonözü ve Atakum’a da modern ve üst düzey futbol sahası inşa edeceğiz. Atakum – Kurupelit tribünlü futbol sahası projesi ihaleye çıktı. Şuan teklifler değerlendiriliyor. İnşaat çalışmaları ise kısa sürede başlayacak. Futbol sahası şimdiden şehrimize ve gençlerimize hayırlı olsun.”

Atakum’a FIFA standartlarında futbol sahası

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!