Arslan Bolat

Arslan Bolat : Bolat: Benim Derdim Samsun

Türkiye İşçi Partisi Samsun Milletvekili Adayı Av. Arslan Bolat, “Kazanma ihtimalimiz olmayan hiçbir yerde seçime girmedik” dedi.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TİP Samsun Milletvekili Adayı Av. Arslan Bolat, Eflatun Kitap&Kafe’de “Neden seni seçmeliyim?” isimli etkinliğe katıldı. Etkinlikte moderatör ve misafirler tarafından yöneltilen soruları yanıtlayan Bolat, katılımcılara seçimden sonraki süreç hakkında da bilgi paylaşımında bulundu.

Arslan Bolat

Arslan Bolat: Demokrasiyi ayıran şey muhalefetin olmasıdır

Moderatör ve katılımcılar tarafından yöneltilen sorulara yanıt veren Arslan Bolat, “Bizim parti olarak yapmaya çalıştığımız şey Türkiye’nin kırmızı çizgilerini çizmek. Bu da ne demek? Evet her yönetim şeklinde bir iktidar olur. Evet monarşide de bir iktidar vardır, kraliyette de bir iktidar vardır. Ancak demokrasiyi bunlardan ayıran şey muhalefetin var olup olmamasıdır. Bizim en baştan beri talip olduğumuz şey gerçekten bir muhalefet yapılması. Biz Türkiye’nin geldiği noktada yaşadığı sıkıntıların bir kısmının da hatta büyük bir kısmının da etkili bir muhalefetin, örgütlü bir halk mücadelesinin ve aynı şekilde bir sınıfsal mücadelenin var olmadığından kaynaklandığını düşünüyoruz. O yüzden benim burada vereceğim her cevap, öncelikli olarak şunu göz önüne almak gerekiyor bence, ben muhalefete talibim” dedi.

Arslan Bolat

Arslan Bolat: Benim derdim Samsun

Katılımcıların seçim çalışmalarına dair sorularını yanıtlayan Arslan Bolat, “Benim derdim, Samsun içerisinde olan şeyler. Geçenlerde motosikletli kuryelerle alakalı bir görüşme yaptık. Onlarla alakalı bir toplantımız vardı. Bana bir iki arkadaşımız şey dedi, siyasetçi gibi konuşmuşsun, vaatler vermişsin gibisinden şeyler söylediler. Orada da şöyle bir durum vardı, biz motosikletli kuryelerle 5 yıldır 6 yıldır çalışıyoruz. İstediğimiz tek bir şey vardı: MYK Belgesi (Mesleki Yeterlilik Belgesi) Herkes gelsin kurye olamasın, mantık bu aslında. Bunun için o kadar uğraştık, Kenan Sofuoğlu’yla görüştük, uğraştık, ettik, olmadı. Dedim ki ben gidersem oraya bunu bir şekilde anlatmaya çalışacağım. Aslında hep içimizde olan sıkıntılarımızı dile getirmek istiyoruz” diye konuştu.

Arslan Bolat

Arslan Bolat : Bolat: Benim Derdim Samsun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!