Akdağ Kayak Merkezi hazır

Samsun Büyükşehir Belediyesi, kış turizminde adrenalin tutkunlarının yoğun ilgi gösterdiği Ladik Akdağ Kayak Merkezi’nde telesiyej bakımını tamamlayarak sezona hazır hale getirdi.

Akdağ Kayak Merkezi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Karadeniz Bölgesi’nin önemli kış turizmi adreslerinden Akdağ Kayak Merkezi’nde tesisi, pisti ve telesiyeji ekim ayında bakıma alan Samsun Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarını tamamlayarak sezona hazır hale getirdi.

Akdağ Kayak Merkezi

Akdağ Kayak Merkezi’ndeki telesiyej modernize edildi

Makine İkmal ve Onarım Dairesi Başkanlığı’nın ekim ayında başlattığı modernizasyon çalışmasında tüm mekanik sistem ve parçaları sökülen Akdağ Kayak Merkezi’ndeki telesiyej, kapsamlı bakım onarımdan geçirildi. Demir tabyaların sökülüp, kırık veya çatlak olup olmadığının test edildiği çalışmada, 16 direkteki makara lastikleri, 230 makara burç, mil ve bilyeleri, sürüş istasyonunun 460 adet volan rulmanı, 74 adet filkete sistemi, servis fren balataları ve çark lastikleri orjinalleriyle değiştirildi. Direklerin aks ayarları yapıldı. Kurtarma motorları, kasnak kayış ve bilgisayar donanım sistemleri tek tek kontrol edildi.

Akdağ Kayak Merkezi

Çalışmalar tamamlandı

Telesiyejin modernizasyonuna önem veren Samsun Büyükşehir Belediyesi, yol genişletme, çevre düzenleme ve pist bakım çalışmalarını da bitirerek kayak merkezini sezona yetiştirdi. Samsun’a 80, Ladik ilçesine ise 7 km uzaklıktaki Akdağ Kayak Merkezi, bu sezon da yerli ve yabancı turistleri ağırlamayı bekliyor.

Akdağ Kayak Merkezi

Teknik aksamlar yenilendi

Modernize edilen telesiyejin sürüş testlerini inceleyen Samsun Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal ve Onarım Dairesi Başkanı Savaş Kaygusuz, “Telesiyejimiz dahil tüm mekanik sistemlerimizde 3 aylık bakım onarım sürecini tamamladık. Başkanımız Mustafa Demir’in talimatları doğrultusunda kapsamlı bir modernizasyon dönemi geçirdik. Tesisin sadece kış değil yaz mevsiminde de çim kayağı yapmak isteyen turistlere hizmet verebilmesi için oldukça hassas davrandık” dedi.

Akdağ Kayak Merkezi hazır

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!