AK Partili Çiğdem Karaaslan : Dünya bir dönüşümden geçiyor

AK Partili başkanlar
AK Partili Çiğdem Karaaslan, MÜSİAD üyeleri ile bir araya geldi.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Partili Çiğdem Karaaslan, MÜSİAD Samsun Şubesi üyeleriyle bir araya geldi.

AK Partili Çiğdem Karaaslan, ekonomik gelişmeleri değerlendirdi.  Karaaslan, beraberinde İl Başkanı Ersan Aksu ile birlikte MÜSİAD üyeleri ile buluştu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan şu mesajları verdi:

AK Partili
AK Partili Çiğdem Karaaslan, MÜSİAD üyeleri ile bir araya geldi.

“Zor zamanlardan geçiyoruz. İnsanların bizden talepleri artıyor. Bu anlamda yeni çözümler üretmemiz gerekir. Özellikle raflardaki pahalılık çok ciddi. Ayrıca bunun bir an önce normalleşmesiyle ilgili talepler var. İnşallah büyüme rakamları, ihracat rakamları bu anlamda raflara da yansıyacaktır.

Türkiye’nin bu anlamda çarkları durdurmayan, aksine güçlendirerek devam eden sürecin ardından bunun vatandaşa, sokağa, pazara, raflara yansımasını bekliyoruz. Özellikle geçen yılın aynı dönemine göre bu yılın 10 ayında Türkiye’nin ihracatında yüzde 36.2, Samsun’un dış satımında ise yüzde 88.8 artış oldu.”

AK Partili Karaaslan : Yeşil Kalkınma Devrimi’ne geçildi 

Yeşil Kalkınma Devrimi’nden söz eden AK Partili Karaaslan, “İklim değişikliği ile mücadele ekonominin merkezinde. Sayın Cumhurbaşkanımız önümüzdeki sürecin adını, ‘Yeşil Kalkınma Devrimi’ koydu. 2053 net sıfır emisyon hedefini, 2053’ün ilk somut hedefi olarak belirledi.

AK Partili

Bugün geldiğimiz noktada üreticimiz ve sanayicimiz adına bir sıçrama noktası da burasıdır. Çünkü dünya bir değişim ve dönüşümden geçiyor. Ayrıca sanayi devrimi bitti, biz onu maalesef yakalayamadık.

Sonradan bizim dönemimizde hızlı bir toparlanma yaptık. Arkasından IP dönemi dediğimiz, bilgisayar bilişim çağı dediğimiz bir devrim yaşandı. Orada farklı devletler ön plana çıktı, biz ucundan yakaladık ancak bu sefer başka bir devrim daha geliyor.

Adını, ‘Yeşil Devrim’ koydukları, Cumhurbaşkanımızın büyük bir iddia ortaya koyduğu ve adına ‘Yeşil Kalkınma’ dediği devrimde bütün üretim ve tüketim alışkanlıklarımızı değiştirmemiz gerekiyor. Dünya farklı bir noktaya doğru ilerliyor. O nedenle kaynaklarımızın hızla tükendiği bu dönemde bunları değiştirmeliyiz.”

AK Partili Çiğdem Karaaslan : Dünya bir dönüşümden geçiyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!