Bizimle İletişime Geçin

Gündem

AK Parti Milletvekili Yılmaz : Sorunları AK Parti çözecek

Yusuf Ziya Yılmaz

AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Çarşamba ilçe danışma meclisi toplantısına katıldı.

AK Parti İlçe Danışma Meclisi Çarşamba Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi. Burada konuşan AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Milletvekili Yılmaz, özellikle 2023 hedeflerine giden yolda büyük bir hizmet seferberliğinin ortaya koyulduğunu söyledi.

“Karabulutlar estirmek isteyenlere asla fırsat vermeyeceğiz”

“AK Parti’nin ortaya koyduğu hizmet seferberliğinde bir dakika bile durma lüksümüz yok” diyen Yılmaz şunları ifade etti:

Yusuf Ziya Yılmaz

“Pandeminin de verdiği etkiyle ekonomik sorunlar dünya genelini etkisi altına aldı. Şuan ülkemizde de bazı ekonomik sorunlar görülmekte. Ama Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yürütülen çalışmalarla, halkımıza sağlanan büyük desteklerle etkisi en aza indirilmiştir.

Hali hazırda ekonomik programlarda büyük bir başarı ortaya konulmakta. Türkiye’nin yatırım, istihdam, üretim, ihracat, cari fazla yoluyla büyüyerek dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girmesi hedeflenmektedir.

Alınan ekonomik hamlelerin neticelerini yakın zamanda hepimiz göreceğiz. Sorunlar yok mu, elbette var.  Bir sorun varsa, bunu çözecek yine AK Parti iktidarıdır. Ülkemiz üzerinde karabulutlar estirmek isteyenlere asla fırsat vermeyeceğiz.  Gün daha çok kenetlenme günüdür.” dedi.

AK Parti çözüm üretir

Yusuf Ziya Yılmaz, ülkenin geleceği için proje üretmeyen, yaşanan sorunların bertarafı için hiç bir çözüm önerisi getirmeyenlerin büyük bir karalama kampanyası yürüttüğünü söyledi.

Yılmaz, “Kirli siyaset anlayışını hala üzerinden atamayanlar; kaos ortamı oluşturmak isteyenler çamur at izi kalsın mantığıyla hareket ediyorlar.

20 yıldır iktidarda olan AK Parti, bu zihniyetle bu zamana kadar mücadele etti. Kimin sayesinde ! Özellikle aziz halkımızın sayesinde.

AK Parti’nin ortaya koyduğu başarıları, ülkemize kazandırdıklarını görerek bu zihniyette olanları vatandaşımız hep elinin tersiyle itti.

Biz diyoruz ki; Başka Türkiye yok. Bunun için yerli ve milli anlayışı ön planda tutarak hareket ediyoruz.

Allah’ın izniyle 2023’e giden yolda ve sonrasında hepimizi müreffeh günler bekliyor. Bunun için el ele verip, daha çok çalışacağız.” diye konuştu.

Yusuf Ziya Yılmaz

“Cumhurbaşkanlığı makamı halkımızındır”

Yılmaz, hala eski Türkiye’nin kalıntılarını, kirli yüzünü yaşatmak isteyenlerin devamı niteliğindeki anlayışların olduğuna vurgu yaptı. Yılmaz, “Kendini gazeteci olarak tanıtan bir bayan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Cumhurbaşkanı’na yönelik sarf ettiği sözler bu kirli zihniyetin örneklerinden biridir.

İfade özgürlüğü kisvesi altında derekat haline bürünmüş anlayışlarla, ifadelerle, saldırılarla mücadelemiz hukuk önünde hep sürecek. Cumhurbaşkanlığı makamı halkımızın makamıdır. İfade özgürlüğü ayrı, hakaret ayrı bir şeydir” diye konuştu.

Yılmaz, AK Parti kadrolarının saygı, sevgi, hizmet  ve kucaklayıcı bir anlayışla çalışmalarını sürdüreceğini de sözlerine ekledi.

Yorum Yap

Yorum Yap覺n

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Editör

Gündem

Samsun Valiliği uyardı : Yağışlar 21.00’e kadar sürecek

Samsun Valiliği

Samsun Valiliği tarafından yapılan açıklamada; bu akşam saat 21.00’e kadar yağışların süreceği belirtildi.

Samsun Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün son değerlendirmesine göre; kentin batısında Alaçam ve Yakakent başta olmak üzere Vezirköprü; Bafra ve Havza ilçelerinde yer yer şiddetli yağışın saat 21.00’a kadar devam edeceği belirtildi.

Açıklamada ayrıca; Alaçam ilçesinde son 6 saatte gerçekleşen yağış miktarının ise 58 kilogram; son bir saatte ise 43 kilograma ulaştığı vurgulandı. Şöyle devam edildi:

Samsun Valiliği

“İlgili kurumlarımız ve belediye başkanlıklarımız gerekli önlemleri almış olup; meydana gelebilecek ani sel, su baskını, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması; vatandaşlarımızın can güvenliği için dere kenarlarından uzaklaşması büyük önem arz etmektedir.”

Okumaya devam et

Gündem

Meteoroloji yağış uyarısı yaptı

Meteoroloji

Meteoroloji Genel Müdürlüğü; sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yerel dolu yağışı; ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyardı.

Yurdu etkisi altına alan sağanak yağış ile ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyardı. Yapılan son değerlendirmelere göre; özellikle Zonguldak, Düzce, Karabük, Bolu’nun kuzeyi; Kastamonu, Sinop ve Samsun’da kuvvetli (21-50 kg/m2/12 saat); Bartın ile Kastamonu’nun kuzeyinde yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2/12 saat) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Ayrıca aralıklı ve yerel olarak kuvvetli olması beklenen sağanak yağışlarla birlikte sel; su baskını, heyelan, yıldırım, ulaşımda aksamalar; yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda da uyarı yapıldı.

Meteoroloji

Sıcaklıklar düştü

Bununla birlikte yapılan değerlendirmelere göre; 2022 yılı Mayıs ayı ortalama sıcaklığı 16.9 derece ile uzun yıllar ortalaması olan 17.1 derecinin (1991-2020 dönemi) 0.2 derece altında gerçekleşti.

Ayrıca ortalama sıcaklıklar Güney Ege kıyıları, Akdeniz Bölgesinin güney batı kıyıları çevrelerinde mevsim normallerinin üzerinde seyretti. Bunun dışında; Doğu Karadeniz’in kıyı kesimleri ve Doğu Anadolu Bölgesi’nin genelinde normallerinin altında gerçekleşti.

Bunun dışında en düşük sıcaklık – 4.1 derece ile Kangal; en yüksek sıcaklık 41.7 derece ile Ceylanpınar’da ölçüldü.

2022 yılı Mayıs ayında Florya, Dikili ve Çankırı’da yeni ekstrem (maksimum) sıcaklıklar gerçekleşti. 2022 yılı Mayıs ayı; alansal ortalama yağışı 44.1 mm ile uzun yıllar ortalaması (1991- 2020 dönemi ) olan 52,7 mm’nin yüzde 16,3 altında gerçekleşti.

Ayrıca en fazla yağış 97.0 mm ile Rize, en düşük yağış 9.3 mm ile Balıkesir’de ölçüldü.

Meteroloji

Meteoroloji verilerine göre yağışlar arttı

Yağışlar Güneydoğu Anadolu Bölgesinde normaline göre yüzde 40 arttı. Ayrıca Marmara bölgesinde yüzde 61 oranında azaldı. Akdeniz, Marmara, Ege, İç Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde normaline göre; yağışlarda azalma görülürken, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde ise artma görüldü.

Ayrıca Ege ve Marmara bölgeleri son 26 yılın en düşük mayıs ayı yağışını aldı.

2021 yılı Mayıs ayında 65 adet kuvvetli meteorolojik hadise gerçekleşti. Özellikle bu sayı 2022 yılı Mayıs ayında 87’ye çıktı.

Okumaya devam et

Gündem

Yöresel Yemek Şenliği renkli görüntülere sahne oldu

Yöresel Yemek Şenliği ile Çarşambalılar hünerlerini sergileyerek jüri karşısına çıktı.

Çarşamba Belediyesi ve Çarşamba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile; Yeşilırmak Millet Bahçesi’nde düzenlenen ‘Yöresel Yemek Şenliği’ nde hünerli eller jüri karşısına çıktı.

Canlı müzikten yöresel ikramlara, dolu dolu geçen programda; ünlü şefler Çarşambalı kadınların yapmış olduğu yemekleri puanladılar.

Çarşamba Belediyesi’nin Türk Mutfağı Haftası’na özel olarak başlattığı ‘Yöresel Yemek Yarışması’nın finali; Yeşilırmak Millet Bahçesi’nde gerçekleşen Yöresel Yemek Şenliği’nde yapıldı. Çarşamba’da lezzet rüzgarları estiren şenlik, renkli anlara sahne oldu.

Yöresel Yemek Şenliği’nde; hünerli eller, lezzetli yemeklerini pişirirken yarışmanın finalini izlemeye gelenler canlı müzik eşliğinde yöresel ikramların tadına baktı.

Yöresel Yemek Şenliği

Yöresel Yemek Şenliği

Düzenlenen yarışmada ön elemeyi geçen 10 yarışmacı, jüri önünde yarıştı. Özellikle kıyasıya rekabetin olduğu yarışmada Gurme, Eğitmen Şef Haldun Tüzel, Şef Uğur Gömeç, Şef Ercan Yılmaz ve Şef Emrah Zeyyat Karbancıoğlu; lezzetli yemeklerin tadına bakıp oyladı.

Yarışmanın 1’inci, 2’nci ve 3’üncüsünün hediyelerini Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan ve Çarşamba Cumhuriyet Savcısı Yusuf Bayri takdim etti.

Çarşamba İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir ve AK Parti İlçe Başkanı Taner Özden’de yarışmaya katılanlara ödüllerini takdim ederek tebrik etti.

Yöresel Yemek Şenliği

Başkan Doğan, “Yarışmamızı geleneksel hale getireceğiz”

‘Yöresel Yemek Şenliği’ni geleneksek hale getirmeyi planladıklarını dile getiren Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan; “Çarşamba’mız kırçanından kıvratmasına pidesine, birçok yöresel lezzeti olan bir ilçe.

Yöresel Yemek Şenliği’mizde hem Çarşambalı hanımlarımız lezzetli yemeklerini pişirdiler hem de Yeşilırmak Millet Bahçemizde güzel bir etkinlikle hemşehrilerimizle buluşmuş olduk. Kuşaktan kuşağa lezzet aşılandığı bir program oldu bizim için.

İnşallah ilçemizde ‘Yöresel Yemek Şenliği’mizi geleneksel hale getirmiş olacağız. Kıymetli jürilerimize, yarışmamıza katılan Çarşambalı hanımefendilere, etkinliğimizde bizleri yalnız bırakmayan tüm hemşehrilerimize teşekkür ederim” diye konuştu.

Okumaya devam et

Editör Seçimi

    Copyright © 2021