Ahır çöktü, hayvanlar mahsur kaldı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ahır yoğun kar yağışı nedeniyle çöktü. Çatının çökmesiyle büyükbaş hayvanlar altında kaldı. Büyükşehir İtfaiyesi ekipleri hayvanları kurtardı.

Yoğun kar yağışı tüm yurdu etkisi altına aldı. Aşırı yağışlar bazı bölgelerde ciddi sorunlara neden oldu. Bafra ilçesi Paşaşeyh Mahallesi’nde bir ahır, çatısının üzerindeki karların ağırlığına dayanamadı.

Satılmış Şahin’e ait ahır aşırı kar yağışı nedeniyle çöktü. Çatı kara fazla dayanamadı. Çatının çökmesiyle büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar burada mahsur kaldı.

Ahır çökünce itfaiye müdahale etti

Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri kısa sürede bölgeye ulaştı. Ekiplerin yoğun ve titiz çalışması sonucu 5 büyükbaş hayvan canlı olarak kurtarıldı.

ahır çöktü
Yoğun kar yağışına dayanamayan ahır çöktü. Hayvanlar mahsur kaldı.

İtfaiye Daire Başkanı Rıza Zengin, kar yağışı sonrasında çatı çökmesi ve benzer olaylarla karşılaşabildiklerini belirterek şunları söyledi:

Bu tarz ihbarlar oluyor

“Ahırın çöktüğü ihbarı üzerine ekiplerimiz bölgeye ulaştı.

Bu tür mahsur kalma ve çökme olaylarına hızlıca müdahale ediyoruz. Ayrıca kar yağışı ile birlikte eriyen karlardan da kaynaklı meydana gelen su baskınlarına da ekiplerimiz tarafından müdahale edilmektedir.

Son iki gün içinde yaklaşık 50’nin üzerinde farklı adreste meydana gelen su baskınına itfaiye ekiplerimiz tarafından müdahalede bulunulmuştur.”

Ahır çöktü, hayvanlar mahsur kaldı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!