Afetzede çocukların resimleri sergilendi

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı resmi kutlama programı kapsamında düzenlenen ‘Umudun ötesi umut’ isimli sergide, Kahramanmaraş merkezli deprem felaketi sonrasında afetzede çocukların yaptığı resimler ile afetzedeleri konu alan fotoğraflar yer aldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle ‘Umudun ötesi umut’ fotoğraf ve resim sergisi düzenlendi.

‘Gençlik Hareketi’ kapsamında yapılan çalışmayla hazırlanan sergi, ‘Kent Müzesi’nde gerçekleştirildi. Sergide 6 Şubatta meydana gelen ve 11 ili etkileyen Kahramanmaraş merkezli deprem sonrasında bölgedeki afetzede çocukların yaptığı resimler ile yine afetzereleri konu alan fotoğraflar yer aldı. Serginin açılış kurdalesini Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ömer İdris Akdin, ‘Gençlik Hareketi’ kapsamında Terme ilçesinden gelen öğrencilerle birlikte kesti.

Afetzede

‘Her resim bir hikaye’

Serginin açılışında konuşma yapan Akdin, yer alan her resmin her fotoğrafın bir hikayesi olduğunu belirterek “Her bir resmi depremi yaşamış bir çocuk çizdi. Kahramanmaraşlı kardeşlerinizden bir mesaj getirdik. Nasıl bir mesaj olabilir diye düşündük. Dedik ki en iyisi insanlara yaşanılan durumu resimlerle ve fotoğraflarla gösterelim. Büyükşehir Belediyesi olarak deprem bölgesindeki çocuklar için orada bir mekan yaptık. Bir çadır kurduk. Bu çadırlarda onlar bize bu resimleri yaptılar. Onlar bu hatırayı bize gönderdiler. Resimlerdeki her hikaye bizim açımızdan çok değerli. Biz bu hikayeleri siz gençlerimize hediye ediyoruz. Allah bize bir daha böyle bir felaket yaşatmasın” diye konuştu.

Afetzede

Emre KARABELA

Önceden de depremle alakalı videolar izlemiştik. O zaman da çok üzülmüştük ama bu kadar anlayamamıştık. Şimdi daha net anlıyorum. Videoyu izleyince ve fotoğraflara bakınca hissettim diyebilirim. Durumun daha içler acısı olduğunu anladım. İnşallah bir daha böyle bir şey yaşamayız.

Hasan Efe SÜRÜME

Öncelikle depremde vefat eden bütün insanlara Allahtan rahmet diliyorum. Videoyu izlediğimde çok üzüldüm. Akşam normal bir şekilde yatıp sabah depremle uyanan insanların durumu beni çok üzdü. Belediyemize böyle bir etkinlik düzenlediği için de çok teşekkür ediyorum.

Afetzede

Behlül BURAK

İzlediğim video beni çok duygulandırdı. Ben depremin bu kadar korkutucu olduğunu tahmin etmiyordum. Bu videoyu izleyince daha iyi anladım. Depremde bazı şehirlerimiz yara aldı. Özellikle Kahramanmaraş çok büyük bir hasar aldı. Oradakiler bu afetin zorluklarına nasıl dayanıyor diye düşündüm. Biz olsaydık nasıl dayanırdık diye düşündüm. Gece uyuyorsun, bir anda bir sarsılma oluyor ve bina üzerinize çöküyor. Bu çok kötü bir olay. O yüzden bu videoda hem duygulandım hem de üzüldüm. Bu arada belediyemizin gençlik hareketi kapsamında yürüttüğü faaliyetler için çok teşekkür ediyorum. Ben bu projeyi çok sevdim.

Afetzede çocukların resimleri sergilendi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!